Daimler Truck AG CEO’su Daum, ACEA Ticari Taşıt Kurulu Başkanı oldu

0
302
Martin_Daum_ACEA
Daimler Truck AG CEO'su Martin Daum, Avrupa Otomobil Üreticileri Derneği (ACEA) Ticari Taşıt Direktörler Kurulu'nun yeni başkanı oldu.
Renault Trucks

Daimler Truck AG CEO’su Martin Daum, Avrupa’nın önde gelen kamyon, van ve otobüs üreticilerinin CEO’larını bir araya getiren Avrupa Otomobil Üreticileri Derneği (ACEA) Ticari Taşıt Direktörler Kurulu‘nun yeni başkanı oldu.

Martin Daum, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “İklim değişikliği, insanlık ve küresel ekonomi için en temel mücadele olarak ticari taşıt endüstrisinin gündeminin en üst sıralarında yer alıyor. Bu yıl bir numaralı önceliğimiz, karbonsuz karayolu taşımacılığının önünü açmak için siyaset yapıcılarla çalışmak. Müşterilerimizin filolarını tamamen yenilemeleri yaklaşık on yıl süreceği için bu sürecin daha da hızlanması gerekiyor. 2050 yılına kadar tamamen karbondioksitsiz bir karayolu yük taşımacılığı sektörüne sahip olmak nihai hedefimiz.

Martin Daum, şöyle divam etti: “Sektörümüzün karbonsuzluğa dönüşümü hem hız hem de ölçek olarak eşi benzeri görülmemiş olacak. Kamyona uygun şarj ve hidrojen yakıt altyapısının kurulmasını içeren net bir yol haritası ve sıfır yayım teknolojilerini müşterilerimiz için en iyi seçenek haline getiren bir siyaset çerçevesi uygulamak için tüm paydaşlarla birlikte çalışmaya hazırız.

ACEA Ticari Taşıt Direktörler Kurulu, başkanını bir yıllık süre için seçiyor. Martin Daum, başkanlığı bu görevi 2020 yılında yürüten Scania CEO’su Henrik Henriksson devralıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz