DAF Trucks Yönetim Kurulu’nda değişiklik

0
704
DAF Trucks Başkanı ve PACCAR Başkan Yardımcısı Harry Wolters

DAF Başkanı Preston Feight, PACCAR Başkan Yardımcılığı’na terfi ederken DAF Avrupa Satış Direktörü Harry Wolters, DAF Trucks Başkanlığı ve PACCAR Başkan Yardımcılığı görevlerine getirildi.

Preston Feight, PACCAR Başkan Yardımcısı ve DAF Trucks Başkanı olarak en son göreviyle birlikte 20 yıldır PACCAR’da çalışıyor. Kendisi, bu yeni görevde, PACCAR‘ın Seattle’daki şirket ofisinde DAF Trucks ve PACCAR Parts’ın sorumluluğunu üstlenecek. Preston Feight; Ürün Planlama Direktörü, Baş Mühendis, Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2015 yılında Kenworth Trucks‘ın Genel Müdürlüğü’ne terfi etmişti.

PACCAR Başkan Yardımcısı Preston Feight

Kuzey Arizona Üniversitesi (Lisans-Makine Mühendisliği) ve Colorado Üniversitesi (Yüksek Lisans-Mühendislik Yönetimi) mezunu olan yüksek mühendis Preston Feight, 2017 yılında Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği ACEA‘nın “Ticari Taşıt Kurulu” nun başkanlığını yapmıştı.

Harry Wolters, Avrupa Satış Direktörü olarak en son göreviyle birlikte 22 yıldır PACCAR’da çalışıyor. DAF‘taki kariyeri süresince Kamyon Montaj Denetleyicisi, Lojistik Yenilikleri Müdürü, Lojistik Operasyonları Müdürü, Eindhoven Kamyon Montaj Tesisi Müdürü, İnsan Kaynakları Direktörü ve Operasyon Direktörü olarak görev yapmıştı. Harry Wolters, Eindhoven Üniversitesi İşletme Mühendisliği Yüksek Lisans bölümünden mezun olmuş ve 2017 yılında Stanford Yönetici Programı’na katılmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here