DAF Trucks, CF Electric 6×2 kamyonu tanıttı

0
2567
DAF_CF_Electric_6x2_rigid
DAF CF Electric 6x2 atık toplama kamyonu

DAF Trucks, CF Electric 6×2 kamyonu tanıttı. İlk araçlar, yıl sonunda Hollanda atık bertaraf firmaları HVC ve ROVA’nın atık toplama kamyonları olarak sahada test edilecek. Rotterdam ve Cure şehri, 2020 yılının başlarında, bir yük vinci ile donatılmış tamamen elektrikli bir 6×2 çöp kamyonu ile aynı şeyi yapacak. Bu araçların tümü bir VDL E-Power aktarma organı ile donatılıyor. Tamamen elektrikli üstyapı ise VDL Translift tarafından sağlanıyor.

2018 yılının sonundan bu yana ilk DAF CF Electric; Peter Appel, Simon Loos ve Tinie Manders ile süpermarket zinciri Jumbo dahil olmak üzere çeşitli Hollanda nakliye şirketleri için 4×2 çekici olarak faaliyet gösteriyor. Bu kamyonlar, süpermarketler ve dağıtım merkezleri gibi varış yerlerine malların taşımasını içeren kapsamlı bir saha testinin parçası durumunda. Alman lojistik firması Rhenus şu anda bölgesel konteyner taşımacılığı için iki adet CF Electric kullanıyor. Verimliliği, çok amaçlı ve pratik kullanılabilirliği sayesinde DAF CF Electric, bu yılın başlarında prestijli “Yeşil Kamyon Ödülü” nü kazandı.

DAF-CF-Electric-6x2-kamyon
Kamyonun elektrikli VDL E-güç aktarma organı, CF Electric çekici de olduğu gibi 210 kW güç ve 2000 Nm tork üretiyor.

Artırılmış manevra kabiliyeti

Bu kamyonun kullanımı sırasında hem yayım salımının hem de oluşan gürültünün düşük olmasından dolayı CF Electric yalnızca kentsel dağıtım için değil, aynı zamanda evsel atıkların toplanması için de uygun. Bu amaçla DAF, daha fazla manevra kabiliyeti ve daha da yüksek yükleme kapasitesi için yönlendirilebilir dingile sahip üç dingilli kamyon tasarladı. CF Electric 6×2’nin toplam yüklü ağırlığı 28 ton.

Düzenli güzergahlar

Kamyonun elektrikli VDL E-güç aktarma organı, CF Electric çekici de olduğu gibi 210 kW güç ve 2000 Nm tork üretiyor. Aktarma organı, 170 kWh’lik (brüt) enerji içeriğine sahip bir pil takımı tarafından güçlendiriliyor. Bu da düzenli çöp toplama güzergahlarını kapsamak için yeterli. Çöp kamyonları genellikle boşaltım için birkaç saatte bir depoya geri dönüyor. Depolarda elektrikli kamyonlar sadece 30 dakikada pil kapasitesini yüzde 80 oranında şarj edebiliyor.

DAF_CF_Electric_6x2_rigid-refuse-truck
DAF, daha fazla manevra kabiliyeti ve daha da yüksek yükleme kapasitesi için yönlendirilebilir dingile sahip üç dingilli kamyon tasarladı.

Yan yükleyiciler ve yükleme vinçleri

HVC firması, Noord-Holland, Rijnmond bölgesi ve Flevoland’da; ROVA firması da Hollanda’nın orta ve doğu bölgelerinde etkin konumda. Her iki firma da kamyonların yanlarından konteynerlerin boşaltılabildiği yan yükleyicileri kullanıyor. Rotterdam şehri ve Eindhoven bölgesindeki Cure firması, yeraltı konteynerlerinden çöp toplamak için yükleme vinci ile birlikte DAF CF Electric kullanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here