CUPRA tasarımlı yat D28 Formentor denize iniyor

0
60
CUPRA_De_Antonio_Yachts_D28_Formentor_01_HQ
CUPRA, Formentor modelinden ilham alan bir yat tasarlamak için De Antonio Yachts ile işbirliğine gitti.

CUPRA’nın ilk yüzde 100 modeli olan Formentor’un tasarımı, ikonik öğeleri ve rengi bir yata ilham oldu. Barselona merkezli De Antonio Yachts, CUPRA Formentor CZ5’i baz alarak yüksek performanslı bir yat tasarladı. D28 Formentor adı verilen yat, 40 deniz mili hıza ve maksimum 400 BG güce ulaşabiliyor.

Kısa bir süre önce SEAT’tan ayrılarak bağımsız bir marka haline gelen CUPRA, otomobil sektörü dışında da kendine özgü bir deneyim evreni yaratmak için farklı markalarla işbirliği yapmaya devam ediyor. Marka bu kapsamda Formentor modelinden ilham alan bir yat tasarlamak için De Antonio Yachts ile işbirliğine gitti.

CUPRA_De_Antonio_Yachts_D28_Formentor_12_HQ
Barselona merkezli De Antonio Yachts, CUPRA Formentor CZ5’i baz alarak yüksek performanslı bir yat tasarladı.

Performans ve tasarımın mükemmel kombinasyonu

İşbirliğinin ilk ürünü ise De Antonio Yachts D28 Formentor oldu. Formentor’un ikonik öğelerinden ilham alan yat 40 deniz mili hıza ulaşabilirken 400 BG’lik güç üretebiliyor. Dış tasarımı, sade çizgileri ve dinamik karakteriyle dikkat çekiyor. Petrol Mavisi renge sahip yata, bakır tonlu kaplamalar ve siyah karbon fiber öğeler zarafet ve sportiflik katıyor.

7.99 metre uzunluğunda sahip D28’in V şeklindeki gövde tasarımı, maksimum güçte bile rahat bir seyir sağlıyor. Geniş kirişi ve ağırlık dağılımı, demirleme sırasında kusursuz bir denge sağlıyor. Yatın çevresini saran güverte kullanıcıların yatın çevresinde rahatça dolaşmasına imkan sağlıyor. Tam donanımlı bir banyo da sahip olan yat on kişiye kadar maksimum kapasite ile benzersiz bir açıklık hissi sunuyor.

D28 Formentor’un 2021 yılı sonunda satışa sunulması hedefleniyor.

CUPRA_De_Antonio_Yachts_D28_Formentor_08_HQ
D28 Formentor adı verilen yat, 40 deniz mili hıza ve maksimum 400 BG güce ulaşabiliyor.

Hedef e-HIBRID yat

CUPRA Başkanı Wayne Griffiths, CUPRA bir otomobil markasından çok daha fazlası, bir yaşam tarzı. Eşsiz deneyimler yaşamak, mevcut duruma meydan okumak ve duyguları hissetmektir. Aynı değerleri ve tutkuyu paylaştığımızın net bir kanıtı ise De Antonio Yachts ile yaptığımız işbirliğimiz oldu. CUPRA Formentor VZ5’imizden ilham alan De Antonio Yachts D28 Formentor, birçok kişinin ilk projesi olacak. İki marka da sürdürülebilir mobiliteye bağlı ve şimdiden gelecek yıl için bir e-HIBRID yat yaratmayı araştırıyoruz.” dedi.

CUPRA_De_Antonio_Yachts_D28_Formentor_09_HQ
7.99 metre uzunluğunda sahip D28’in V şeklindeki gövde tasarımı, maksimum güçte bile rahat bir seyir sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here