Cummins, yeni nesil bateri elektrik sistemini Busworld Europe’da tanıtıyor

0
372
Cummins-at-Busworld-2019
Cummins, yeni alçak profilli baterisi de dahil olmak üzere Yeni Nesil Bateri Elektrik Sistemi’ni ilk kez Busworld Europe 2019‘da tanıtacak.

Cummins Inc., yeni alçak profilli baterisi de dahil olmak üzere Yeni Nesil Bateri Elektrik Sistemi’ni ilk kez Busworld Europe 2019‘da tanıtacak. Busworld Europe 2019’da şirketin Avrupa otobüs pazarı için gelişmiş tahrik teknolojileri sergilenecek.

Cummins, fuarda Avrupa pazarı için tasarlanan, ancak diğer pazarlarda da elde edilebilecek 140 mm’lik yüksekliğe sahip yeni alçak profilli baterisini tanıtacak. 8.9 metre uzunluğundaki bir otobüste bulunan bu ürün, orijinal ekipman üreticisinin düşük ağırlık merkezi ve azami boş alan kullanımı ile Avrupa alçak taban gerekliliklerini karşılamasını sağlayacak. Daha geniş bir modüler platformun parçası olarak sunulacak yeni alçak profilli bateri, yüksek enerji yoğunluğu ve paketleme verimliliği sağlamak için en son hücre teknolojisini kullanıyor ve alçak tabanlı sıfır yayımlı otobüs tasarımı için önemli bir adımı temsil ediyor.

Cummins Elektrikli Güç Birimi Başkan Yardımcısı Julie Furber, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Yeni Nesil Bateri Elektrik Sistemi, Cummins’in elektrikli tahrik için gelecek planlarına heyecan verici kısa bir bakış. Toplu taşımacılık sektöründe elektrikli araçların ivme kazanmasıyla birlikte daha hızlı şarj edilen ve daha uzun menzilli bateriler tasarlamak son derece önemli bir teknolojik değişim. Bunu da yasal gerekliliklere uyarak ve rekabetçi bir fiyatla yapmak endüstri için hayati bir adım.

Alçak profilli bateri, Cummins’in tavana yerleştirilen BP74E yüksek enerji baterileri ve Cummins Sistem Kontrolörü gibi mevcut ürün yelpazesini de içeren tam bir Bateri Elektrik Sistemi’nin (BES) parçası olarak sergilenecek. Motoru, aktarmayı ve invertörü tek bir hafif sistemde bir araya getiren tek birim çekiş sistemi yeni Cummins Bütünleşik e-Drive’ı ve daha küçük ayak izi için en son Cummins bateri teknolojisine sahip BP39E baterisini içeren diğer parçalar Cummins’in gelecekteki ürün yol haritasının parçaları arasında yer alıyor.

Julie Furber, açıklamalarına şöyle devam etti: “Cummins ağının sunduğu küresel destekle birlikte bu sistem, daha kolay bir kabul için müşterilerin Cummins’ten bekledikleri güvenilirliği yeni nesil elektrikli tahriğin verimliliği ile bir araya getiriyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here