Citroën’den rekor pazar payı

0
686
Yeni-C5-Aircross-SUV-01
Ocak-Nisan ayları arasında toplam 5 bin 815 adet satış ile markalar sıralamasında geçen yılın aynı dönemine göre altı sıra atlayarak onunculuğa yükselen Citroën, satış rakamlarını ve pazar payını en çok artıran otomobil markası olma başarısı gösterdi.

Citroën, yüksek konfor ve gelişmiş tasarıma sahip başarılı ürün gamı ve müşteri odaklı yaklaşımı ile yükselişini sürdürüyor. Ocak-Nisan ayları arasında toplam 5 bin 815 adet satış ile markalar sıralamasında geçen yılın aynı dönemine göre altı sıra atlayarak onunculuğa yükselen Citroën, satış rakamlarını ve pazar payını en çok artıran otomobil markası olma başarısı gösterdi. Citroën, nisan ayında ise tarihinin en yüksek pazar payına ulaşarak rekor kırdı. Toplam bin 546 satış ile yüzde 5.8 pazar payı elde eden Citroën, markalar sıralamasında da yedinci sırada yer aldı. C5 Aircross SUV ve C3 kendi segmentlerinin podyumlarında yer alarak bu başarıda büyük rol oynadılar.

Citroën, içinde bulunduğumuz bu hassas dönemde müşteri memnuniyeti odaklı bir yaklaşım ile hareket ederek tüm tesislerinde, çok hızlı bir şekilde insan sağlığını önceliklendiren yeni bir çalışma düzenini hayata geçirdi. Buna göre tüm çalışanlarını, yetkili satıcılarını, yetkili servislerini ve müşterilerini korumak adına 90’ın üzerinde kriter ve beş seviyeye sahip COVID-19 önleyici sağlık kurallarını hızlıca devreye alındı. Teması en aza indirgemek için tüm satış süreçlerini dijital ortama taşıyan Citroën, görüntülü görüşme üzerinden müşterileri ile iletişim kurdu. Showroomları ziyaret etmek isteyen müşteriler ise randevulu olarak davet edildi. Bununla birlikte isteyen müşterilerin otomobilleri dezenfekte edilerek evlerine teslim edildi. Alınan tüm önlemlerle birlikte zorlu koşulların üstesinden gelen Citroën, önemli bir başarı hikayesine imza attı.

Citroën, 2019 yılında gerçekleştirdiği yeni model lansmanları ile başlattığı yükseliş trendini 2020 yılında da hız kesmeden sürdürüyor. İlk dört ayda toplamda 5 bin 815 adet satış gerçekleştiren Citroën, yüzde 3.85 pazar payına ulaştı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre markalar sıralamasında altı sıra birden atlayan Citroën, 10. sıraya yükselerek başarısını perçinledi. Citroën, bu başarıyı kendi segmentlerinde harikalar yaratan C5 Aircross SUV, C3 Aircross SUV ve C3 ile yakaladı.

Yeni-C5-Aircross-SUV-2
Citroën C5 Aircross SUV, yılın ilk dört ayında 2 bin 611 satış ve yüzde 11.4 segment payı elde ederek başarısını sürdürdü.

Üst düzey konforu ve özgün tasarımı ile C5 Aircross SUV, nisan ayında 703 adet satış ile yüzde 15 pazar payı elde ederek segmentinde ikinci sırada yer aldı. Tanıtıldığı günden itibaren müşterilerin yoğun ilgi gösterdiği Citroën C5 Aircross SUV, yılın ilk dört ayında ise 2 bin 611 satış ve yüzde 11.4 segment payı elde ederek başarısını sürdürdü. Ayrıca C5 Aircross SUV markanın Türkiye’de en çok satan modeli olarak dikkat çekiyor.

Sıradışı tasarımı ve zengin kişiselleştirme seçeneklerine sahip olan Citroën C3, nisan ayında harika bir yükseliş göstererek 503 adet satış gerçekleştirdi ve yüzde 13,5 pazar payı ile segmentinde üçüncü sırada yer aldı. Citroën’in başarılı ürün gamının bir diğer modeli olan C3 Aircross SUV ise nisan ayında segmentinde yüzde 5,5 pazar payı elde ederek en çok satan dördüncü model olmayı başardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz