Citroën Berlingo, 200 bin satış adedine ulaştı

0
1117
citroen-Berlingo-200.000-Satis
Üçüncü nesil Citroën Berlingo, tanıtımının üzerinden 1,5 yıl bile geçmeden dünya çapında 200 bin satış adedine ulaştı.

Üçüncü nesil Citroën Berlingo, tanıtımının üzerinden 1,5 yıl bile geçmeden dünya çapında 200 bin satış adedine ulaştı. Citroën Berlingo, Avrupa’da 2019 yılında sınıfında yüzde 16’lık bir pazar payına ulaştı. Türkiye’de 2019 Mayıs’ta satışa sunulan yeni Berlingo, Citroën’in en çok satan ikinci modeli oldu.

Citroën Berlingo’nun üçüncü nesli, tüketiciyle buluştuğu Eylül 2018 tarihinden bu yana 200 bin (Berlingo + Berlingo Van) satış adedi elde etti. 2019 yılında 150 bin müşteriye ulaşan Berlingo, C3’ün ardından markanın en çok satan ikinci modeli oldu.

Markanın Avrupa’daki satış rekortmeni konumunda olan Citroën Berlingo, 2019 yılında kendi sınıfında yüzde 16 pazar payına ulaşarak büyük bir başarıya imza attı. Söz konusu satışların üçte ikisini ticari sürüm Berlingo Van, üçte birini  ise binek sürüm Berlingo oluşturuyor.

Üçüncü nesil Berlingo’nun ticari başarısı Citroën’in yükselişine de katkı sağlıyor. Citroën, 2019 yılında Avrupa’nın en çok satan 12 otomobil üreticisi arasında en güçlü büyümeyi gerçekleştirdi.

Konforlu yapısı veya zekice uygulanan tasarım ve çözümleri kadar gelişmiş sürüş destek teknolojileri ile dikkat çeken üçüncü nesil Berlingo, hem ticari hem de binek sürümde üst donanım seviyeleriyle (Feel & Shine) tercih ediliyor.

Türk tüketicisiyle Mayıs 2019’da buluşan yeni Berlingo, geçtiğimiz yıl sekiz aydan daha kısa bir sürede elde ettiği 2 bin 668 adetlik satış ile sınıfının beşinci en çok satan modeli oldu. Citroën markasının modern ve yenilikçi kimliğiyle örtüşen yeni Berlingo bu yılın ilk iki ayında ise Citroen’in en çok satan ikinci modeli olarak dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz