Çin Devlet Başkanı’nın kullandığı lüks segment SUV Hongqi Türkiye’de

0
530
HONGQI E-HS9
HONGQI E-HS9, bünyesinde Yeniköy Motors ve Aston Martin Türkiye’yi bulunduran D ve D Motorlu Araçlar A.Ş. tarafından, Ağustos sonu itibari ile Türkiye pazarına sunuluyor.

HONGQI E-HS9, bünyesinde Yeniköy Motors ve Aston Martin Türkiye’yi bulunduran D ve D Motorlu Araçlar A.Ş. tarafından, Ağustos sonu itibari ile Türkiye pazarına sunuluyor. Çin Devlet Başkanı’nın resmi aracı olan HONGQI, Türkiye’de benzersiz bir lüks deneyimi sunmak üzere geliyor.

Çin’in en eski ve en büyük otomobil üreticilerinden biri olan FAW Group tarafından devlet başkanları ve üst düzey devlet görevlileri için lüks segmentde üretilen Hongqi bir SUV modelin sahip olabileceği en lüks iç ve dış tasarımlardan birine sahip.

Hongqi E-HS9 sürüş kolaylığı, konforu ve ileri teknoloji özellikleri ile SUV segmentinde oyunun kurallarını değiştirecek özellikleri ortaya koyuyor.

Yüksek kalite, son teknoloji özelliklerle donatılmış olan Hongqi sürüş kontrolü ve güvenliği en yüksek seviyede sağlarken, lüks ve konforu ön planda tutmayı da başaran bir model olarak karşımıza çıkıyor.

‘’Hongqi birçok yönden benzersiz’’

Hongqi’nin Orta Doğu Direktörü Cheng Zhang, “Hongqi’nin tüm araçları yüksek kaliteli, son teknoloji özelliklerle donatılmış, sürüş kontrolü ve güvenliği entegre ederken lüks ve konforu ön planda tutan modeller yaratmak için global lider markalarla aynı üretim standartlarını benimsemiştir. Ayrıca Hongqi birçok yönden benzersiz bir marka, Orta Doğu pazarı çerçevesinde Türkiye’de markamızı yollarda görmek mutluluk verici olacak.” dedi.

Hongqi
Çin’in en eski ve en büyük otomobil üreticilerinden biri olan FAW Group tarafından devlet başkanları ve üst düzey devlet görevlileri için lüks segmentde üretilen Hongqi bir SUV modelin sahip olabileceği en lüks iç ve dış tasarımlardan birine sahip.

Hongqi’nin kalitesi ve gelecek vizyonundan çok etkilendim

D ve D Motorlu Araçlar A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya ise “Markayı ülkeye getirme kararımı tetikleyen faktörlerden en önemli olanları  Hongqi’nin kalitesinden ve gelecek vizyonundan çok etkilendim, elektrikli bir otonom olmasından kaynaklı doğan sürdürülebilirlik kavramına olan katkısının takdir edilesi olduğunu düşünüyorum.’’ dedi.

“Yeniköy Motors olarak, müşterilerimize yalnızca en kaliteli seçenekleri sunmak istiyoruz

Markanın Türkiye’ye getirdikleri ilk modeli E-HS9’un başarısının, kalitesi ve adaptasyon kabiliyeti sebebiyle öngörülebilir olduğundan bahseden Nevzat Kaya, “Türkiye’de Müşteri deneyimini üst noktalara taşıyan yeni gelişmelere katkı sağlamak adına üstümüze düşeni yapmak istiyoruz. Elektrikli otomobil sektörüne adım atarak kazandıracağımız markanın online platformlarda tüketici tarafından satın alınabilir olması fikri hepimiz için oldukça çekiciydi.” dedi. “Dünyada, özellikle Çin’de üretilen pek çok elektrikli otomobil markası var. Fakat Yeniköy Motors olarak, müşterilerimize yalnızca en kaliteli seçenekleri sunmak isteriz. Hongqi’yi seçmemizin en büyük nedeni 30 yıllık deneyimimizle paralel konumlanmış güçlü bir marka olmasıdır.” diye ekledi.  

Hongqi E-HS9 2023
Hongqi E-HS9 2023 elektrikli SUV; büyük boy bir gövdeye ve, 21 veya 22 inçlik jantlara sahip. Ayrıca arka filmli camI, arka elektrikli bagajI ve zarif yan aynaları göz dolduruyor.

Hongqi E-HS9 2023 Motoru 0’dan 100 km/h’ye yaklaşık 5,0 saniyede ulaşıyor

Dünyanın dört bir yanından 5000’den fazla kişiden oluşan Ar-Ge ekipleri bir araya getirilerek tasarlanıp geliştirilen elektrikli lüks model HONGQI E-HS9, özellikleri ile hayalleri zorluyor.

Hongqi E-HS9 2023 Motoru

99kwh pil:

 • 551 bg ve 750Nm tork.
 • Menzil (NEDC/km): 500

•           0’dan 100 km/h’ye yaklaşık 5,0 saniyede ulaşıyor.

•           E-akıllı 4WD

•           Sürüş Modları: Uzun yol, Konfor, Spor, Allroad, Offroad ve Custom

Aydınlatma sistemi adeta bir ışık gösterisi sunuyor

Hongqi E-HS9 2023‘teki aydınlatma sistemi tam tabirle harika. Gösterişli karşılama ışıkları ve matrix LED farlara sahip. Arka kısım, E-HS9’un arkasını saran ve ona agresif bir görünüm veren, ayrıca yükseğe monte edilmiş fren lambası LED arka lambalarıyla birlikte açıldığında Hongqi E-HS9 2023’ün ışıkları unutulmaz bir ışık gösterisi sunuyor.

Dış tasarımı ile eşi benzeri olmayan bir lüks SUV

Hongqi E-HS9 2023, eşi benzeri olmayan elektrikli SUV; büyük boy bir gövdeye ve, 21 veya 22 inçlik jantlara sahip. Ayrıca rka filmli camI, arka elektrikli bagajI ve zarif yan aynaları göz dolduruyor.

Hongqi E-HS9 2023
Hongqi E-HS9 2023, kilit açma, sıcaklık düzenleme, akıllı ses kontrolü cep telefonu aracılığıyla sahne navigasyonu ve uzaktan araç kontrolü gibi işlevleri gerçekleştirebilen akıllı sensörlü direksiyon simidine ve altı akıllı ekrana sahip.

Gizli kolları ile size açılan kapı

Hongqi E-HS9 2023, endüktif gizli kapı kolları ile geliyor. Bu kapı kolları teknolojisi ile sizin için otomatik olarak açılıyor.

6 renk seçeneği ile cezbediyor

Hongqi  E-HS9’ un gövde renk seçenekleri siyah, zarif beyaz ve kuantum gümüş grisi olarak belirlenmiş. Buz beyazı + kuantum gümüş grisi, siyah üstlü zarif beyaz ve siyah üstlü kuantum gümüş grisi olmak üzere iki tonlu renk seçenekleri de lüks severleri cezbedecek özelliklerinden.

İç mekan demek yeterli değil, 6 kişilik kapasitesi ile tam bir teknoloji ve eğlence merkezi

Lüks İç Kabin: Hongqi E-HS9 2023 6 kişilik kapasiteye sahip. Alcantara veya Nappa deri koltuklar + PVC sentetik deriye sahip ve elektrikli olarak ayarlanabiliyorlar. Direksiyon simidi hakiki deriden yapılmış ve oturduktan sonra sizin için en konforlu sürüş durumuna ayarlanmış vaziyette. Ortam aydınlatması mevcut olan Hongqi E-HS9 2023 ayrıca, konforlu ve nihai şeffaf bir deneyim yaratan Panoramik açılır tavana sahip.

Bilgi-Eğlence Sistemi: Hongqi E-HS9 2023, kilit açma, sıcaklık düzenleme, akıllı ses kontrolü cep telefonu aracılığıyla sahne navigasyonu ve uzaktan araç kontrolü gibi işlevleri gerçekleştirebilen akıllı sensörlü direksiyon simidine ve altı akıllı ekrana sahip.

Ses Sistemi: Hongqi E-HS9 2023 için 8 veya 12 hoparlörlü bir ses sistemi mevcut. Daha iyi bir ses deneyimi sağlayan 16 üst düzey lüks hoparlör de bu benzersiz SUV’un özelliklerinden.

Klima Sistemi: Hongqi E-HS9 2023, hava kalitesi sensörlü ve hava filtreli 4 bölgeli otomatik klima kontrol sistemi ile donatılmış.

Hongqi  E-HS9
Hongqi  E-HS9’ un gövde renk seçenekleri siyah, zarif beyaz ve kuantum gümüş grisi olarak belirlenmiş. Buz beyazı + kuantum gümüş grisi, siyah üstlü zarif beyaz ve siyah üstlü kuantum gümüş grisi olmak üzere iki tonlu renk seçenekleri de lüks severleri cezbedecek özelliklerinden.

Gelişmiş güvenlik teknolojisi Güvenlik ve Sürüş Yardımı SUV özelliklerini bir adım öne taşıyor

 • Süper uyarlanabilir hız sabitleyici
 • Otomatik park yardımı
 • Eller serbest algılama
 • Sürücü durumu ve duygu monitörü
 • Hava yastıkları
 •  Akustik araç uyarı sistemi
 • Lastik basınç gözetim sistemi
 • Elektronik Stabilite Programı
 • Ön çarpışma uyarısı
 • Arka çapraz trafik uyarısı
 • Şeritten ayrılma uyarı sistemi
 • Şeritte kalma yardımı
 • Otonom acil frenleme
 • Kör nokta tespiti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz