CILT Türkiye’nin kadın kanadı olan WiLAT TÜRKİYE,  Pîrî Reis Üniversitesi ile eğitimde işbirliği yapıyor

0
415
CILT Türkiye
Pîrî Reis Üniversitesi ve CILT Türkiye’nin kadın kanadı olan WiLAT TÜRKİYE (Taşımacılık ve Lojistik Sektöründeki Kadınlar Derneği ) arasında 24 Mayıs 2023 tarihinde Ortak Eğitim Modeli İşbirliği Protokolü imzalandı. 
Renault Trucks

Pîrî Reis Üniversitesi ve CILT Türkiye’nin kadın kanadı olan WiLAT TÜRKİYE (Taşımacılık ve Lojistik Sektöründeki Kadınlar Derneği ) arasında 24 Mayıs 2023 tarihinde Ortak Eğitim Modeli İşbirliği Protokolü imzalandı. 

Kadınların lojistik ve taşımacılık sektöründeki yerini güçlendirmek, sektördeki kadın sayısını arttırmak ve onlara sektördeki faaliyetleri süresince destek olmak amacıyla kurulan WiLAT Türkiye, Lojistik, Uluslararası Ticaret, IT ve ilgili alanlarda kendini geliştirmek isteyen 3. ve son sınıf kız öğrencilere staj, mentorluk ve istihdam süreçlerinde destek sağlayarak sektöre kazandırılmalarına destek olacak. 

Protokol kapsamında; gelecek akademik dönem WİLAT kodlu seçmeli ders açarak, 14 hafta boyunca WiLAT’ın bireysel ve kurumsal üyelerinden kıymetli kadın yöneticilerin anlatımıyla öğrencilerin bilgiyi, iş yaşamının dinamiklerini, uygulamaları sektör temsilcilerinin bizzat kendilerinden dinleme, edinme olanağı sağlanması amaçlandı. Yöneticilerin deneyimlerini öğrenciler ile paylaşarak, öğrencilerin mezuniyetleri öncesinde iş yaşamına ilişkin bilgi sahibi olmaları, aldıkları kuramsal eğitimin pekişmesi ve yetkinliklerinin artırılması hedefleniyor.. 

Törende Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafiz Arıca, Wilat Türkiye Başkanı Esra Kıvrak, CILT Türkiye Başkanı Berna Akyıldız, Başkan Yardımcıları Turhan Özen ve Prof. Dr. Burcu Özsoy’un yanı sıra Piri Reis Üniversitesi ve WiLAT temsilcileri katıldı. 

Törende söz alan WiLAT Türkiye Başkanı Esra Kıvrak, lojistik sektöründe kadının güçlendirilmesi kapsamında konularında uzman rol model kadınlarla öğrencileri WiLAT dersinde buluşturmanın önemini vurguladı. CILT Başkanı Berna Akyıldız ise Piri Reis Üniversitesi ile işbirliğini daha da genişleterek yeni projelerde de işbirliği içinde olmaktan mutluluk duyulacağını iletti. 

Piri Peis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafiz Arıca ise öncelikle kadınların tüm iş kollarında güçlendirilmesine yönelik çalışmaları için değerli misafirlere teşekkürlerini sundu. Üniversite olarak bu alandaki çalışmaların içinde olmaktan ve oluşturulacak işbirliklerinden memnuniyet duyduğunu ve her zaman kadına yönelik projelerde yer alarak destek verileceğini iletti. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz