CHEP, Ortak Gelişim Kongresi’ne desteğini sürdürüyor

0
250
CHEP standı
CHEP standı

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD), 6’ncı Ortak Gelişim Kongresi bu yıl “Gelecek, Çevik ve Dayanıklı Olanların” temasıyla 14 Ekim tarihinde Wyndham Grand Otel’de gerçekleşti. Tedarik zinciri boyunca üreticiden tüketiciye uzanan yolculukta, tedarikçilerin ve perakendecilerin birbirine sağlayacağı dinamik ve hızlı çözümlere değinilen kongrede, 2016 yılından bu yana çanta sponsoru olan CHEP de standında standart ebatlara sahip, dayanıklı, çevre dostu mavi paletlerini tanıttı.

Bu yıl “Gelecek, Çevik ve Dayanıklı Olanların” ana temasıyla düzenlenen kongrede, perakende dünyasında hayatta kalmanın ve başarının yolları farklı açılardan ele alındı. Aynı zamanda tüm paydaşların birbirine ortak fayda sağlamasıyla gelişimin sürdürülebilirliğe ulaşacağı vurgulandı.

2016 yılından bu yana Ortak Gelişim Kongresi’nin çanta sponsorluğunu üstlenen CHEP, Türkiye’nin her yerine ulaştırdığı kırılmalara karşı ekstra dayanıklı, kaliteli ve standart paletlerini tanıttı. CHEP, 16 servis merkezi ve 10 milyon ekipmanlık dolaşım ağı sayesinde, talep edilen paletleri azami 72 saatte iş ortaklarına ulaştırıyor; paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı sürdürülebilir iş modeliyle kesintisiz hizmet sunuyor.

CHEP, 16 servis merkezi ve 10 milyon ekipmanlık dolaşım ağı sayesinde talep edilen paletleri azami 72 saatte iş ortaklarına ulaştırıyor
CHEP, 16 servis merkezi ve 10 milyon ekipmanlık dolaşım ağı sayesinde, talep edilen paletleri azami 72 saatte iş ortaklarına ulaştırıyor

Sürekli yüksek kalite

CHEP’in iş modeli kapsamında her kullanım sonrası bakım ve onarımdan geçirdiği endüstri standartlarındaki paletleri, sürekli yüksek performans sergiliyor; otomasyon sistemlerine uygunluk sağlıyor. Yüksek ekipman kalitesi ve standart ebatları sayesinde CHEP ekipmanları üretim hatlarında palet kaynaklı aksaklıkları ortadan kaldırıyor, depolama ve nakliye süreçlerindeki ürün hasarlarını minimuma indirerek verimliliği artırıyor ve çevresel etkiyi azaltıyor.

Asgari çevresel etki

CHEP, sorumlu kaynak tedariği ilkesi kapsamında kerestelerini Orman Güvenlik Kurulu (FSC) ve Orman Sertifikasyonu Destekleme Programı (PEFC) tarafından sürdürülebilir olduğu kanıtlanmış ormanlardan elde ediyor. Onarılamaz durumda olan tüm paletler yüzde yüz geri dönüştürülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here