CHEP, Değer Zinciri Analizi’nde 5 yöntem kullanıyor

0
399
CHEP_Otomotiv_Sektorunde_Deger_Zinciri_Konteyner_FLC
CHEP, paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeli kapsamında, katlanabilir plastik konteyner ve kasa çözümleriyle, otomotiv ve beyaz eşya sektörleri başta olmak üzere farklı sektörlerdeki ana ve yan sanayi parça üreticilerine sürdürülebilir tedarik zinciri hizmeti sunuyor.

Tedarik zincirinde ortaya çıkan aksaklıkların temel sebeplerini saptayarak doğru çözümler bulmak; oluşan maliyetlerden tasarruf etmek için en iyi ve en hızlı uygulanabilecek yöntemlerden biri oluyor. CHEP, müşterilerine yönelik uyguladığı ‘Değer Zinciri Analizi’ ile onlara özgü ihtiyaç ve gereksinimleri ortaya çıkarıyor; tüm tedarik zinciri süreçleri için yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler geliştiriyor

CHEP, paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeli kapsamında, katlanabilir plastik konteyner ve kasa çözümleriyle, otomotiv ve beyaz eşya sektörleri başta olmak üzere farklı sektörlerdeki ana ve yan sanayi parça üreticilerine sürdürülebilir tedarik zinciri hizmeti sunuyor. Nitelikli ürün/hizmet değerlendirmesi yaptığı Değer Zinciri Analizi’yle nakliye, paketleme ve elleçleme simülasyonları kullanarak müşterileri için yenilikçi çözümler geliştiriyor. İş ortaklarının ürünlerini verimli bir şekilde taşımak için A’dan Z’ye ihtiyaçlarını tespit eden CHEP, onların maliyetlerini düşürüyor ve ambalaj dönüşümünü gerçekleştiriyor.  

CHEP, en iyi uygulamalar konusunda eğitim almış uzmanları ve mühendisleri ile birlikte inovasyon ve nakliye konusundaki yeterliliğini ve deneyimini kullanıyor. En ileri Ar-Ge araçları sayesinde son yazılım ve teknoloji ürünleriyle müşterilerin faaliyetlerini dokümante ederek tüm gereksinimlerini çıkarıyor. Böylece tedarik zinciri konusunda ayrıntılı fikirler üreterek onlara özel hazırlanmış, en uygun çözümleri sunuyor.

CHEP-Turkiye-Kurumsal-iletisim-Muduru-Serhat-Enyuce-02
CHEP Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Serhat Enyüce

Müşterilerinin tedarik zincirini grafiğini çıkartıyor

CHEP, Değer Zinciri Analizi’nde tanımlama, ölçüm, analiz, iyileştirme ve kontrol olmak üzere 5 yöntem kullanıyor. Bu doğrultuda sahada yapılan görüşmelerle kapsamlı veriler elde edilerek müşterilere özgü ihtiyaç ve hedefler tanımlanıyor. Geliştirdiği araçları ile mevcut akış, süreç ve maliyetlerin yanı sıra değer akışı şemalarını ve ‘Toplam Satın Alma Maliyeti’ modellerini ölçümlüyor, zorlukları tespit ediyor ve yeni metodlar belirliyor. CHEP; tedarikçiden üreticiye olan tüm tedarik zincirinin akışını analiz ederek grafik haritasını çıkartıyor. Bu sayede aksaklıkların temel sebeplerini tespit ediyor, israfları önleme yollarını belirliyor.

Aynı zamanda tedarik zincirini iyileştirmek ve verimliliği artırmak için özel fikirler geliştiren CHEP, hizmet verdiği ekipmanları, ağ optimizasyonu ve uygulamaları sayesinde sürdürülebilirlik sağlıyor. Müşterilere özel hizmet veren ekipler, uygulanan çözümlerin optimizasyonunu takip ve kontrol ediyor. Müşterilerin ürünlerinin, malzeme yükleme ekipmanlarının ve ambalajlarının performansını değerlendiren CHEP’in İnovasyon Merkezi karşılaşılan sorunlara çözüm üretiyor; konteynerlerdeki ürün yüklerini test ediyor ve ürünlerin maruz kaldığı aşırı sıcak, soğuk ve nem gibi çevre koşullarını, titreşim basınç ve darbe gibi şartların simülasyonunu yapıyor.

CHEP_Otomotiv_Sektorunde_Deger_Zinciri
CHEP, Değer Zinciri Analizi’nde tanımlama, ölçüm, analiz, iyileştirme ve kontrol olmak üzere 5 yöntem kullanıyor.

CHEP Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Serhat Enyüce, Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize çok çeşitli yeniden kullanılabilir, standart ekipman çözümleri sunuyoruz. Onların tüm tedarik zincirini inceliyor, hem iç hem de dış süreçlerin dönüşümü için doğru çözümler üreterek ilerliyoruz. Tanımlama, ölçüm, analiz, iyileştirme ve kontrol olmak üzere 5 farklı yöntem ile Değer Zinciri Analizi’ni oluşturarak gereksinimleri tespit ediyoruz. Böylelikle kaliteli ekipmanlarımız ile daha fazla yere daha fazla ürünü daha etkin ve sürdürülebilir bir şekilde taşınmasına olanak sağlıyoruz. Üstün bir performans ve artan verimlilik hizmeti sağlıyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here