Chenglong, yeni marka stratejisi ile birlikte H7 3.0’ı tanıttı

0
12238
Chenglong-01
Dongfeng Liuzhou  Motor Co., Ltd, yeni Chenglong marka stratejisini ve yeni ürünü H7 3.0’ı tanıttı.

Dongfeng Liuzhou Motor Co., Ltd’nin ticari taşıt markası Chenglong, Nisan ve Mayıs 2020’de peşpeşe iki ay aylık 10 bin adetlik satış rakamını aştı. Bu başarılarla birlikte Dongfeng Liuzhou Motor Co., Ltd, yeni Chenglong marka stratejisini ve yeni ürünü H7 3.0’ı tanıttı.

1954 yılında kurulan Dongfeng Liuzhou Motor Co., Ltd, şu anda Dongfeng Motor Group Co., Ltd. ve Guangxi Liuzhou Industrial Investment Development Group Co., Ltd.’nin devlete ait bir kuruluşu. Dongfeng Liuzhou Motor Co., Ltd, Dongfeng’in ticari taşıt üretim üssü, binek otomobil üretim üssü, bağımsız marka Ar-Ge üssü ve Güney Çin’de Güneydoğu Asya ihracat üssü konumunda.

Chenglong-04
Görkemli törende tanıtılan araç, 600 beygirlik Cummins Z14 motora ve ZF TraXon otomatikleştirilmiş şanzımana sahip 6×4 H7 3.0 çekici idi.

Dongfeng Liuzhou Motor Co., Ltd, yaklaşık 5 bin çalışan ile ‘Chenglong’ ticari taşıt markasını ve ‘Dongfeng Fengxing’ binek otomobil markasını geliştirdi.

Dongfeng Liuzhou Motor Co., Ltd Genel Müdürü Tang Jing, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Yeni marka stratejisinin tanıtımıyla ‘Chenglong’ sadece bir araç değil; araç üretiminden otomotiv endüstrisinin teknik ekolojisini entegre etmeye, ürün tedariğinden kapsamlı lojistik operasyon çözümleri tedarik etmeye ve araç odaklılıktan insan ve müşteri odaklılığa geçerek Chenglong Automobile’den Chenglong’a değişecek.

engine
Cummins Z14 motor

Markanın yenilenmesinin ardından Chenglong; ürün teknolojisini, hizmet deneyimini ve kanal bağlantılarını tamamen iyileştirecek. 2020’den 2021’e her bir platform 3.0 ürünlere yükseltilecek. Chenglong, yeni nesil ürünlerini 2022’de pazara sunacak.

Operasyonel verimliliği artırmayı ve masrafları düşürmeyi temel alan Chenglong H7 3.0, müşterilerin tüm yaşam döngüsü operasyon gelirlerini azamiye çıkarmalarına yardımcı olarak Ar-Ge’nin ve üretimin başından itibaren Toplam Sahiplik Maliyeti (TCO) kavramını uyguluyor.

gearbox
ZF TraXon otomatikleştirilmiş şanzıman

Yeni malzemelerin uygulanması ve yapısal optimizasyon ile H7 3.0, düşük ağırlığıyla taşıma sığasını artırıyor ve müşterilerin Toplam Sahiplik Maliyeti’ni optimize etmesine yardımcı oluyor. Ayrıca güç sistemi optimizasyonu, yeni motor platformu ve akıllı sürüş yardımı teknolojisiyle araç işletimi daha yakıt tasarruflu hale geliyor ve kullanıcıların masraflarını azaltarak verimliliklerini artırıyor.

Chenglong H7 3.0; motor freni, akıllı otomatikleştirilmiş şanzıman ve hidrolik retarder gibi akıllı güvenlik teknolojileriyle donatılıyor. Bunlara ek olarak Chenglong H7 3.0, holografik görüntü yorgunluk hatırlatma, TPMS, LDWS ve FCW gibi akıllı sürüş yardım teknolojileriyle donatılıyor.

Chenglong-03
Chenglong H7 3.0, farklı sınıfların şartlarına göre ekspres taşımacılık, taze tarım ürünleri taşımacılığı ve tehlikeli kimyasal madde taşımacılığı gibi farklı uygulamalarda kullanılabiliyor.

Chenglong H7 3.0, Chenglong V+ Internet 3.0 üzerinden kullanıcı-araç-üretim bağlantılı akıllı bir ekosistem inşa ediyor. Chenglong V+ Internet 3.0, 2.0 temeli üzerine Yapay Zeka üstün sürüş raporu, öngörülü bakım, öngörülü sürüş, çalışma süresi hizmeti, yedek parça hizmeti ve başka birçok akıllı işlev ekliyor.

Chenglong H7 3.0, akıllıca genel yol serisi üretim modellerinin L2 otonom sürüş seviyesine ulaştı. Müfreze şeklinde sürüşle, liman lojistik parkıyla ve kapalı alanlarla bağlı olarak Chenglong’un demo modelleri L4 seviyesi otonom sürüşe bile ulaşabiliyor ve ticarileştirilebiliyor.

Chenglong-02
Cummins Z14 motora sahip tanıtım kamyonunun fiyatı yaklaşık 450 bin Yuan idi.

Chenglong H7 3.0, farklı sınıfların şartlarına göre ekspres taşımacılık, taze tarım ürünleri taşımacılığı ve tehlikeli kimyasal madde taşımacılığı gibi farklı uygulamalarda kullanılabiliyor.

Görkemli törende tanıtılan araç, 600 beygirlik Cummins Z14 motora ve ZF TraXon otomatikleştirilmiş şanzımana sahip 6×4 H7 3.0 çekici idi. Tanıtım sırasında H7 3.0 için online sipariş adedinin 3 bin 675’e ulaştığı açıklandı. Haziranın sonuna kadar tüm müşteriler bu tamamen yeni ürünü 4S bayilerden satın alabilecek. Cummins Z14 motora sahip tanıtım kamyonunun fiyatı yaklaşık 450 bin Yuan idi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz