CEVA Lojistik hisseleri İsviçre SIX Borsası’nda işlem görmeye başladı

1
1022

Dünyanın önder tedarik zinciri yönetim şirketlerinden CEVA Lojistik’in hisselerinin İsviçre SIX Borsası’nda işlem görmesinin ilk günü SIX ve CEVA yöneticilerinin geleneksel çanı çalmasıyla kutlandı.

CEVA Lojistik CEO’su Xavier Urbain çan çalma töreninde “Temelinde şirketin son dört yılda yaşadığı dönüşüm yatan bu yeni çağı CEVA için başlatmaktan gurur duyuyoruz. CEVA, küresel mevcudiyeti, sözleşmeli lojistik ve uluslararası taşımacılıkta uçtan uca hizmetleri, dengeli birinci sınıf müşteri portföyü ve güçlü çözüm kabiliyetleriyle en iyi lojistik sağlayıcıları arasındaki yerini başarıyla koruyor.” dedi.

Urban, sözlerine şöyle devam etti: “Hedefimiz, şirketimizin bilançosunu güçlendirmek için birincil ilk halka arzla 1.2 milyar CHF’yi yakalamaktı. Bu hedefe yüzde 100 ulaştık. Bu da mevcut ve yeni müşterilerle daha çok büyüme potansiyeli elde etmemizi sağladı. İlk halka arz kapsamında, dünyanın üçüncü en büyük konteyner taşımacılığı grubu olan CMA-CGM, CEVA Lojistik’in büyük miktarda hissesini satın aldı. CMA-CGM’nin hissedar olarak yanımızda yer alması bir güven işaretidir ve bütünleşik uçtan uca çözümler ve tek noktada hizmet sağlayıcılarına yönelik artan müşteri talebini karşılamak için tamamlayıcı hizmetler geliştirmemizde bize yeni bakış açıları getirecektir.

CEVA Lojistik hisseleri 4 Mayıs 2018 tarihinden itibaren İsviçre SIX Borsası’nda işlem görüyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz