Castrol, yenilenen ticari taşıt yağlarını tanıttı

0
2186

Castrol Türkiye, ticari taşıt motor yağları ürün yelpazesindeki CRB Turbomax ve Vecton ürünleri ile gerçekleştirdiği Türkiye turunu tamamladı. Castrol tanıtım turu aracı 125 günde 52 ili ziyaret etti, 22 bin km yol kat etti.

Castrol, üretimini dünyada ilk olarak Türkiye’deki Gemlik fabrikasında gerçekleştirdiği, yenilenmiş CRB Turbomax ve Vecton ürünlerini Türkiye çapında bir tanıtım turu ile tüketicilerine tanıttı. Castrol, yenilenen ticari taşıt motor yağı ürün yelpazesi ile Türkiye’nin 52 ilini dolaştı.

PETDER’İN 2018 3’üncü çeyrek verilerine göre, yüzde 27,2’lik pazar payı ile Türkiye ticari taşıt motor yağları sınıfının önder markası Castrol, daha fazla performans ve daha uzun motor ömrü sunma hedefiyle yenilenen ticari taşıt ürün yelpazesini tanıtmak için Türkiye genelinde 74 noktada gerçekleştirdiği tanıtım turu etkinliği çerçevesinde, 4 ayda 22 bin km yol kat ederek toplamda 6 bin 626 ağır vasıta sürücüsü ve ustaya ulaştı.

Ağır vasıta sürücü ve ustalarına yüz yüze eğitim verildi

Castrol, Vecton ve CRB Turbomax ürünlerinin yüksek motor koruma özelliği ve yüksek performansını daha yakından anlatmak amacıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki nakliye siteleri, ağır vasıta sanayi siteleri, taşıyıcı kooperatifleri ve otogarlarda buluşmalar düzenledi. Tanıtım turu süresince gidilen illerde katılım gösteren kanaat önderi ustalar ve ağır vasıta sürücülerine Castrol ticari taşıt motor yağları ile ilgili özel eğitimler verildi, video gösterimleri yapıldı. Eğitimler çerçevesinde ürünlerin performansları, özel demo üniteler üzerinde test ettirildi. Mini yarışmalar ile eğitimlerin ölçüm ve değerlendirmeleri yapıldı ve katılımcılara sürpriz hediyeler sunuldu.

Daha uzun motor ömrü daha yüksek performans

Castrol’ün yenilenen ticari taşıt motor yağı serisi ile hem motorun korumasına hem de performansına katkıda bulunduğunu vurgulayan Castrol Türkiye Orta Asya ve Ukrayna Pazarlama Müdürü Onur Dede, Castrol olarak bu tanıtım turunu planlarken Türkiye çapında ağır vasıta sürücüleri ve ustalar ile buluşarak yenilenen ürünlerimizin üstün performansını gözler önüne sermeyi hedefledik. Kat ettiğimiz 22 bin km boyunca aldığımız güzel geri dönüşler de bunu ne kadar iyi yaptığımızı ortaya koydu. Hem Vecton hem de CRB Turbomax, yenilenen formülleri ile ilgi odağı olmayı başardı; Durashield teknolojisi’ne sahip olan Castrol CRB Turbomax 15W-40, motora zarar veren ana etkenler aşınma, kurum ve korozyona karşı aktif biçimde mücadele ederken, Sistem pro teknolojisi ile geliştirilen Castrol Vecton, yüzde 45’e kadar daha uzun faydalı yağ ömrü sağlar ve aracın performansını bir sonraki yağ değişimine kadar korur. Bu özellikleri ile ürünlerimiz, ağır vasıta sürücülerinin tercihi olacaktır.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz