CaetanoBus, Portekiz’de hidrojenle çalışan ilk iki otobüsü sattı

0
293
caetano-EventoCascais2
Cascais Belediyesi, hidrojenle çalışan iki Caetano otobüs satın aldığını duyurdu.
Renault Trucks

Cascais Belediyesi, hidrojenle çalışan iki Caetano otobüs satın aldığını duyurdu. Belediye, Portekiz’de bu teknolojiye yatırım yapan ilk kuruluş oldu.

31 Mayıs tarihinde ulusal enerji gününün kutlandığı bir etkinlikte Cascais Belediyesi tarafından iki adet Caetano H2.CityGold satın alındığı duyuruldu.

Otobüsler Toyota‘nın yakıt hücresi ile donatılacak. Son teknoloji sayesinde bu otobüs, operatörleri için operasyon esnekliğini garanti eden 400 km’lik bir menzil sunabiliyor. Tavana yerleştirilen hidrojen tankları, aküler ve yakıt hücreleri gibi bileşenler, alçak bir zemine ve aracın iç mekanının optimizasyonuna olanak vererek, daha geniş bir alana sahip olmasını ve tüm yolcular için daha konforlu bir deneyim yaşanmasını sağlıyor.

CaetanoBus Başkanı José Ramos, “bu çözümün elçisi” olarak sınıflandırdığı belediyenin rolünü vurguladı ve karbonsuzlaştırmanın “trend değil, ihtiyaç” olduğunu dile getirdi.

CascaisBelediye Başkanı Carlos Carreiras ise “herkese ait bir sorumluluk” olan karbondan arındırma yolculuğunda Caetano ve ulusal endüstrinin rolünü vurguladı.

Portekiz endüstrisine 75 yıllık bağlılığıyla CaetanoBus, kent yollarını daha temiz ve daha sürdürülebilir hale getirerek ve gelecek nesiller için bir değişim mirası bırakarak hidrojen mobilite çözümlerinin ön saflarında yer alıyor.

Bu otobüsler; Almanya, İspanya, Fransa ve Danimarka’da yerleşik taşıyıcılar tarafından halihazırda sipariş edilen 30’dan fazla birime katılarak Caetano‘nun uluslararası varlığını güçlendirecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz