Busworld Turkey, ilk kez İzmir’de

1
875

Busworld International ve Türk ortağı HKF Fuarcılık tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenecek olan Busworld Turkey fuarı, İzmir’de ilk defa ziyaretçilere kapısını açıyor. Fuar, İzmir’in A ve B hollerinde düzenlenecek fuar, 19 – 21 Nisan 2018 tarihleri arasında üç gün sürecek.

İlk kez 1971 yılında Belçika’nın Kortrijk kentinde düzenlenen Busworld fuarı, sektörün en eski ve en saygın fuar olarak yıllar içinde kentiçi ve seyahat otobüsü sanayinde uluslararası bilinilirlik kazandı. Türkiye’de ilk defa 2007 yılında düzenlenen fuarın bu yıl İstanbul’dan İzmir‘e taşınması kararı alındı. 2016 yılında İstanbul’da düzenlenen fuara 122’si Türkiye’den, 23 tanesi de 12 farklı ülkeden olmak üzere toplam 145 şirket katıldı. Bin 519’u denizaşırı ülkelerden gelen toplam 11 bin 78 profesyonel ziyaretçi, fuarı 51 yabancı basın ve medya mensubu ile birlikte ziyaret etti.

Sadece tarihi ve liman kenti olması nedeniyle değil, aynı zamanda iş ve ticari ilişkilerinden dolayı Türkiye’nin yükselen pazarlarından biri olan İzmir, Türkiye’deki birçok fuare ev sahipliği yaptı.

2015 yılında hizmete açılan Fuar İzmir, en büyük, en modern ve en yeni sergi alanlarıyla doğru ortamı ve koşulları sunarak katılımcılara işlerini geliştirmelerinde yardımcı oluyor. Bu da Busworld‘ün DNA’sıyla bire bir örtüşüyor.

BMC‘nin bütün yeni modelleriyle katılacağı fuarda Anadolu Isuzu ve Otokar da en yeni ürünlerini sergileyecek. Allison Transmission, Cummins, Webasto ve ZF gibi uluslararası markalar da fuarda ürünlerini sergilemek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Busworld Academy, üçüncü kez Busworld Turkey‘de konferans düzenliyor. 20 Nisan’da tüm gün boyunca “Otobüs Hareketliliğinin Geleceği” konulu gerçekleştirilecek olan toplantıda, dijitalleşme, yolcu konforu, otobüs tasarımı, bilgi ve eğlence sistemi, bir hizmet olarak hareketlilik, sıfır yayımlı otobüslere evrim, yolcu güvenliği, iş modelleri ve pazar araştırmaları gibi sunumlar pazar eğilimleri, E-otobüsler ve Güvenlik ve Teknoloji olarak üç ana başlık altında tartışılacak.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here