Brisalı kadın mühendisler, geleceğin mühendislerine cesaret aşılıyor

1
567
Brisa_KadinMuhendislerGunu__1_
Brisa, Dünya Kadın Mühendisler Günü’ne özel hazırladığı filmde Brisalı kadın mühendisleri ve Aksaray Harmandalı Köyü Atatürk Ortaokulu öğrencilerini bir araya getirdi.

Brisa, Dünya Kadın Mühendisler Günü kapsamında yayınladığı film ile hem mesleklerinde cesaretle yol alan kadın mühendislerin gücünü ve neler başarabileceklerini gözler önüne seriyor hem de geleceğin mühendislerine cesaret aşılıyor.

Lastik sektöründe ve endüstride fırsat eşitliği için önemli çalışmalar yürüten Brisa, Dünya Kadın Mühendisler Günü’ne özel hazırladığı filmde Brisalı kadın mühendisleri ve Aksaray Harmandalı Köyü Atatürk Ortaokulu öğrencilerini bir araya getirdi.

Brisalı kadın mühendisler, şirketin Aksaray’daki akıllı fabrikasında öğrencilerle buluşarak lastiğin yolculuğunu, mesleklerine dair deneyimlerini ve cesaretle yol alma hikayelerini paylaştılar. Böylece geleceğin mühendisleri de hem yüksek bir Ar-Ge ve mühendislik becerisi gerektiren sektörü yakından tanıdı hem de kadınların bu alandaki gücüne ve başarısına şahitlik ederek cesaret kazandılar.

Brisa_KadinMuhendislerGunu__2_
Brisalı kadın mühendisler, şirketin Aksaray’daki akıllı fabrikasında öğrencilerle buluşarak lastiğin yolculuğunu, mesleklerine dair deneyimlerini ve cesaretle yol alma hikayelerini paylaştılar.

Bu buluşmanın ardından hazırlanan ve yürekten paylaşımların yer aldığı Dünya Kadın Mühendisler Günü’ne özel film ise önyargıları kırarak mesleklerinde cesaretle yol alan, kadınların isterlerse her işi başarabileceklerini kanıtlayan tüm kadın mühendislerin Dünya Kadın Mühendisler Günü’nü kutluyor.

Brisalı kadın mühendisler bugün en zorlu ve en yaratıcı mühendislik işlerine imza atıyor, aynı zamanda sahadan Ar-Ge’ye teknolojiden pazarlamaya çok farklı alanlarda yeteneklerini kullanıyor. Brisa’nın gururla paylaştığı bu başarılar, her geçen gün daha fazla genç kadının bu alana yönelmeleri için onları cesaretlendiriyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here