Brisa, ticari taşıt lastiklerinde etkinliğini sürdürüyor

0
1354

2017’de yüzde 3 büyüyen Türkiye ticari taşıt lastik pazarındaki önderliğini bir adım öteye taşıyan Brisa, yenilikçi ürün ve hizmetleriyle dünyanın dört bir yanındaki dev projelere çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Türkiye’de 14 bin 500’e ulaşan müşteri ağına hizmet inovasyonları ile değer katan şirket, bu kapsamda şimdiye dek Türkiye’deki tüm ticari lastiklerin yüzde 23’üne ölçüm yaptı ve toplamda 2.3 milyon lastiğe dokundu. Bandag markası ile son beş yılda 650 bin lastik kaplayarak 400 milyon TL tasarruf sağlayan şirket, her yıl 3.5 milyon km yol kat eden 105 kişilik Profleet danışmanları ile sahadaki gücünü de pekiştiriyor.

Bridgestone ve Lassa markalarıyla Türkiye lastik sektöründe önder konumda bulunan Brisa, ticari taşıt lastikleri sınıfında güçlü büyüme için atılımlarını hızlandırdığını duyurdu. Gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında, şirketin Profleet hizmetlerindeki yenilikler, yoğun saha çalışmaları, verimlilik ve performans odaklı ürün ve hizmetleri ile önderliği pekiştirme hedefi paylaşıldı.

Brisa Pazarlama Direktörü Evren Güzel

Gelecek beş yılda yüzde 12 büyümesi öngörülen Türkiye ağır ticari lastik pazarında satılan her üç lastikten biri Brisa markasını taşıyor. Brisa’nın 2018’de ürün ve hizmetleriyle yeni başarılara imza atmaya hazırlandığını ifade eden Brisa Pazarlama Direktörü Evren Güzel, “2017’de dünya ağır ticari taşıt pazarı toplam araç pazarının beş katı büyüdü ve dört milyon adede ulaştı. Türkiye ağır ticari taşıt parkı ise son 10 yılda yüzde 15 büyüdü. Ülkemiz 1 milyon 61 bin adet ile Avrupa’nın en büyük ağır ticari taşıt parkına ev sahipliği yapıyor. Türkiye’de ağır ticari taşıt üretimi ise 2017’de yüzde 19.2 artış göstererek 31 bin adet olarak gerçekleşti. Sektörün, yeni karayolu, inşaat ve altyapı projelerinin de etkisiyle 2021 yılına dek istikrarlı bir şekilde büyümesi bekleniyor. Ticari taşıt performansındaki bu gelişmelere paralel olarak ticari lastikler pazarında da yüksek potansiyel devam ediyor. Son beş yılda, dünya lastik pazarında toplam büyüme yüzde 13 olurken, ağır ticari taşıt lastiklerinde büyüme yüzde 18 olarak gerçekleşti. Türkiye de küresel arenadaki büyüme eğiliminin en yoğun gözlendiği ülkelerden biri. 2017 yılında bir önceki yıla kıyasla yüzde 3 büyüyen ve 2.3 milyon adede ulaşan ticari taşıt lastik pazarının 2022 yılında yüzde 12 artışla 2.6 milyon adede yükseleceği öngörülüyor.” dedi.

Pazardaki bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek üzere Brisa olarak 2018’de çalışmalarını hizmet çeşitliliği yoğun saha etkinlikleri ve dijitalleşen yeni hizmetleriyle bir adım öteye taşııklarını ifade eden Evren Güzel, şöyle devam etti: “İşinin uzmanı Profleet danışmanlarımız ile sahadaki gücümüzü ve farkımızı ortaya koyuyoruz. Profleet danışmanları, her yıl, dünyanın etrafını 100 kez dolaşmakla eşdeğer olan 3.5 milyon km yol kat ederek filo müşterilerine sahada bire bir hizmet veriyor. Diğer yandan sahadaki varlığımızla güçlendirdiğimiz yenilikçi hizmetlerimizle yüksek bir katma değer sağlıyoruz. Bugün Türkiye’deki tüm filolara hizmet çözümlerimizi sunduğumuzda yılda 13,7 milyar TL değerinde tasarruf sağlama gücüne sahibiz. Brisa, bu hizmetleri ile dünya çapında da pek çok büyük ölçekli projede iş ortağı olarak tercih ediliyor. Şirketimiz son olarak Etiyopya’da 300 km uzunluğundaki mega demir yolu projesinde filo yönetimi çözümleri ile yer alıyor. Potansiyelimizin ve gücümüzün bilincinde olarak yeni nesil ürünlerimiz ve hizmetlerimizle, filo müşteri ağımızı daha da genişleterek önderliğimizi pekiştirmeye kararlıyız.”

Profleet ile pazardaki ticari taşıt lastiklerinin yüzde 23’üne ölçüm yaptı, 2.3 milyon lastiğe dokundu

Brisa, filo yönetim çözümleri Profleet hizmetleri kapsamında şimdiye dek pazardaki tüm ticari lastiklerin yüzde 23’üne ölçüm yaptı ve toplamda 2.3 milyon lastiğe dokundu. 2017 yılında müşterilerine 4 binden fazla saha çalışması ve lastik ölçüm hizmeti veren Brisa, sahanın uzmanı Profleet danışmanlarına da 17 farklı eğitim ve 32 farklı program ile 3 bin 608 adamxsaat eğitim verdi.

Aynı zamanda 2017 yılında Brisa, sektörde bir ilk olarak sunduğu ve ağır ticari taşıtlara yönelik tek noktada hızlı bakım ve servis sunan Propratik zinciri altında İstanbul’da iki yeni mağaza açtı. Böylece ülke çapında altı ilde, sekiz mağaza ile hizmet veren Propratik, ağır ticari taşıtlar için tüm lastik, akü, yedek parça ve aksesuvarların satış-servis ihtiyaçlarını yenilikçi çözümleriyle karşılıyor.

Brisa, Profleet çözümlerine sektörde ilk olan dijital bir yenilik getirdi

Brisa’nın Profleet ile yakaladığı başarıda dijitalleşme odaklı yenilikçi hizmetleri büyük bir rol oynuyor. Bu kapsamda son olarak Profleet hizmetlerine Filo Bilgi Merkezi’ni de eklediğini duyuran şirket, filo müşterilerinin tüm saha ve ölçüm sonuçları ile lastik sorunlarını anında telefonlarından takip edebilecekleri bir telefon uygulaması geliştirdi. Böylece filo yönetimi dijital sistemlerle anlık olarak gerçekleştirilebiliyor.

Türkiye turu ile 7 milyon TL tasarruf sağlayan Mobilfix’ten yeni bir hizmet

Brisa’nın sektörde bir ilk olan özel mobil tır bakım servisi Mobilfix, filolar içerisinde servis bilincini artırıyor ve dingil kaçıklıklarını düzelterek yakıt tasarrufu sağlıyor. Şirket, 2018’de bu hizmetlerine bir yenilik daha eklediğini duyurdu. Brisa artık sunduğu hizmetin, filonun yakıt ve lastik ekonomisine ne kadar etki ettiğini ve kazanç sağladığını da anında müşterisine sunabiliyor.

2017’de Türkiye’nin farklı bölgelerinde gerçekleştirdiği tur ile Mobilfix, 42 filoda binden fazla araca kendi garajlarında yakıt tasarrufu hizmeti verdi. Şirket böylece toplamda 7 milyon TL yakıt ve lastik ömrü tasarrufu sağladı. Mobilfix, nisan ayında Doğu Anadolu’da başlayacak ve tüm bölgeleri kapsayacak yeni Anadolu Turu’na başlayacak.

3. Köprü’de Probox

Brisa’nın filo araç parklarında ticari taşıt sürücülerine özel olarak geliştirdiği Probox, mobil lastik sökme-takma ve yol yardımı hizmetleriyle kritik bir ihtiyacı karşılıyor. Probox, 2018’de İstanbul’daki Yavuz Sultan Selim Köprüsü yolu ve Kuzey Çevre Otoyolu’nda, araç sahiplerini Probox hizmetleri ile buluşturmaya başladı. Böylece şirket, Türkiye’de yapılan yatırımlar kapsamında daha güvenli ve konforlu yolculuklara destek vermek için sektöre öncülük eden çalışmalara imza atıyor.

Brisa Pazarlama Direktörü Evren Güzel

Brisa, Bandag ile son beş yılda 650 bin adet lastik kapladı, 400 milyon TL tasarruf sağladı

Brisa, Bandag markasıyla sunduğu lastik kaplama hizmetleriyle ticari lastik atıklarını azaltarak çevrenin korunmasına katkı sağlıyor. Kaplama işlemi için her üç lastikten birinde tercih edilen şirket, 2017’de ECE R109 belgesine sahip iş ortaklarıyla 129 bin lastiği sektöre kazandırdı. Kaplamadaki yeni teknoloji donanım (Shearography) yatırımları ve İzmit, İstanbul, Trabzon ve yeni açılacak Mersin lyerleşkelerindeki hizmetleriyle Brisa, bu alanda da önderliği üstleniyor.

Shearography teknolojisi lastiklerin kaplanmaya uygun olup olmadıklarını tıraşlama işlemi yapılmadan saptıyor, böylece lastiklerin ömür planlaması en doğru şekilde yapılıyor.

Brisa, yerli üretim Dayton marka ürünleri ile ekonomi sınıfında da gücünü artıracak

Brisa, güçlü hizmetlerinin yanı sıra ticari taşıt ve filo müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde ürün planlamalarını hayata geçiriyor. Bu kapsamda Brisa, ekonomi sınıfındaki ilk markası Dayton’ın ticari lastiklerini de müşterileri ile buluşturuyor ve bu kategoride de gücünü artırmaya odaklanıyor. Brisa, aynı zamanda, Dayton marka ticari lastikleri 2018’de bölgesel sınıfta yerli üretmeye başlıyor.

Kamyon şoförleri için “Yola Sağlam Çık” projesi

Lassa, kamyon şoförlerine sağlıklı yaşam ve emniyetli sürüş için destek sunmak üzere 2011 yılında “Yola Sağlam Çık” projesini başlattı. Yola Sağlam Çık ile Lassa takımları, bu yıl da temmuz ayında kamyon kooperatiflerinde sağlıklı beslenme ve egzersiz programları sunacak. Yapılan etkinliklerde diyetisyen ve spor uzmanı katılımıyla kamyon şoförlerinin vücut kitle analizleri yorumlanacak ve kişiselleştirilmiş tavsiyelerde bulunulacak.

 

Lassa, ‘Sevdamız Toprak, Yarınlarımız Ortak’ projesine beş yıldır devam ediyor

Brisa, 43 yıldır Anadolu topraklarında olan Lassa markasıyla çiftçilere hizmet etmeye devam ediyor. Lassa, “Sevdamız Toprak, Yarınlarımız Ortak” projesi ile tarımda sürdürülebilirlik ve tarım araçlarının emniyetli ve verimli kullanımı için çalışıyor. Proje ile Lassa, şimdiye dek 23 bine yakın çiftçiye dokundu, 17 binden fazla reflektör montajı gerçekleştirdi ve 53 bin km yol ile 609 köy ziyaret etti. Bu yıl Lassa’nın deneyimli takımları, 14 il ve 84 köydeki tarım alanlarını gezerek Türkiye’nin dört bir yanında çiftçilere destek sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz