Brisa Genel Müdürlüğü’ne Cevdet Alemdar getirildi

1
1814
Renault Trucks


Bridgestone Corporation ve Sabancı Holding ortaklığında 30’uncu yılına ilerleyen ve Bridgestone ve Lassa markaları ile Türkiye lastik sektörü önderi olan Brisa’da üst düzey bir atama gerçekleşti. Brisa Genel Müdürlüğü konumuna Cevdet Alemdar getirildi.

Çalışma hayatının ilk yıllarından itibaren Sabancı Holding grup şirketlerinde görev alarak, başarılı çalışmalara imza atan Cevdet Alemdar, hem uluslararası önderlik deneyimi hem de lastik endüstrisine yönelik tecrübesini harmanlayacağı Brisa Genel Müdürlüğü konumunu devraldı.

Cevdet Alemdar

1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü‘nden mezun olan Cevdet Alemdar, işletme yüksek lisans derecesini (MBA) 2000 yılında Sabancı Üniversitesi‘nden aldı. Sabancı Holding bünyesine 1993 yılında katılan Cevdet Alemdar, sırasıyla Beksa, Sakosa, Dusa, Kordsa ve Temsa İş Makinaları’nda görev aldı.

Bu süre içinde Türkiye’de inşaat ve üretim sektörlerine yönelik tel ürünleri yatırımları alanında çalışan, Brezilya, Tayland ve Çin’de Kordsa’nın lastik endüstrisine yönelik yurtdışındaki iştiraklerinin fabrika genel müdürlüklerini yapan, Güney Amerika ve Asya Pasifik bölgelerinin satış ve pazarlama önderliklerini yürüten Cevdet Alemdar, Kordsa’nın Teknoloji ve Pazar Geliştirme Başkan Yardımcısı olarak teknik tekstil ve lastik alanlarında Ar-Ge ve inovasyon konularında çalıştı. Cevdet Alemdar, 2013 yılından itibaren Genel Müdürlüğü’nü yaptığı Temsa İş Makinaları’nın Komatsu İş Makinaları’na ek olarak Volvo Kamyon temsilciliğini de alarak büyümesinde önderlik yaptı yaptı.

Brisa Genel Müdürü Cevdet Alemdar

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz