Bozankaya, İzmir Enternasyonal Fuarı’na katıldı

0
2102
Renault Trucks


Bozankaya, ‘İnovasyon-Enerji’ temasıyla düzenlenen 86’ncı İzmir Enternasyonal Fuarı’na katıldı. Türk mühendisliğinin ürünü 25 metrelik Bozankaya elektrikli otobüs, 18-27 Ağustos tarihleri arasındaki fuarda sergileniyor.

Bozankaya, bu yıl 86’ncısı düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı’na katıldı. Toplu ulaşıma elektrikli çözümler sunan Bozankaya’nın 25 metrelik elektrikli otobüsü, İzmir Enternasyonal Fuarı’nda sergileniyor. Bu yıl ‘İnovasyon-Enerji’ temasıyla düzenlenen fuarda yer aldıkları için çok memnun olduklarını kaydeden Bozankaya Yönetim Kurulu Başkanı Aytunç Günay, “Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı ticaret fuarı olan İzmir Enternasyonal Fuarı bu yıl inovasyon ve enerji temasıyla gerçekleşiyor. Burada 25 metrelik elektrikli otobüsümüzü sergiliyoruz. Türk mühendisliğine güveniyoruz, bu çerçevede Ar-Ge yatırımlarımızı büyütüyoruz. Ekim ayında yeni elektrikli aracımızın tanıtımını gerçekleştirmeye hazırlanıyoruz. Çevreyi koruyan ve enerji tasarrufu sağlayan araçlarımızla daha dünya çapında toplu ulaşım araçları sektörüne yön vermeyi amaçlıyoruz.” dedi.

İzmir’in Türkiye’nin ilk elektrikli otobüs filosuna sahip olduğunu hatırlatan Bozankaya Yönetim Kurulu Başkanı Aytunç Günay, “İzmirliler, Bozankaya üretimi E-Karat elektrikli otobüslerle toplu ulaşımını sağlıyor. Yaklaşık beş aydır hizmet veren E-Karat’lar konusunda çok olumlu geri dönüşler aldık. Daha temiz ve daha yeşil bir gelecek İzmirliler’i bekliyor. Elektrikli toplu taşıma araçlarıyla birlikte çocuklarımıza daha yeşil bir gelecek bırakmak istiyoruz.” dedi.

25 metrelik Bozankaya elektrikli otobüs, 18-27 Ağustos tarihleri arasındaki fuarda sergileniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz