Bolu ve Düzce nakliyecileri Tırsan’da bir araya geldiler

0
1370
Renault Trucks

Treyler sektörünün önderi Tırsan, Avrupa’nın en modern ve en yenilikçi üretim merkezi olan Adapazarı tesislerinde Bolu ve Düzce’nin önde gelen nakliyecilerini ağırladı. 17 nakliyecinin yer aldığı buluşmada ziyaretçiler; üretim süreçleri, yeni teknolojiler ve ürünler hakkında bilgi alırken, Tırsan Frigo ve Tırsan Perdeli Maxima Plus araçları yakından incelediler.

“Tırsan – Nakliyeci Buluşma Toplantıları” Bolu ve Düzce illerinin nakliyecilerinin katılımı ile devam etti. Son olarak 30 Kasım’da Tırsan Adapazarı tesislerinde gerçekleşen toplantıya 17 nakliyeci katıldı. Karşılıklı bilgi alış verişi şeklinde gerçekleşen toplantıda bölge nakliyecilerine üretim süreçleri, yeni teknolojiler, yeni ürünler, test ve Ar-Ge merkezleri hakkında bilgi verilirken, ziyaretçiler, Tırsan’ın düşük yakıt tüketimi ve yüksek yalıtım performansı sunan ürünü Tırsan Frigo ve farklı yüklerin çeşitli modlarla taşınmasına olanak sunan Tırsan Perdeli Maxima Plus aracı ayrıntılı olarak inceleme fırsatı buldular.

Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, fabrika turu öncesi nakliyecilerle özel bir sohbet toplantısı yaptı.

Tırsan ürünlerinde nakliyecinin katkısı büyük

Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, fabrika turu öncesi nakliyecilerle özel bir sohbet toplantısı yaptı. Bu sohbetlerin kendileri için çok önemli olduğunu ve Tırsan ile ilgili her türlü görüşü, eleştiriyi ve öneriyi alarak hep daha iyi ürünleri müşterilerine sunduklarını aktaran Çetin Nuhoğlu, “Bizim sizden istediğimiz temel şey bizi eleştirmenizdir” diyerek şunları söyledi: “Sizinle birlikte sektörün taleplerini belirleyip, sektörün gerçek ihtiyaçlarının ne olduğunu ortaya koyarak hep daha iyisini yapma gayretindeyiz. Bugüne kadar hep böyle hareket ettiğimiz için sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da en kaliteli ve sorunsuz araçlarını üreterek pazara sunuyoruz.

Tırsan altı bin kişilik bir ekmek teknesidir

Tırsan ile nakliyecilerin hep kazandığını ve bunun için markalarından büyük gurur duyduklarını dile getiren Çetin Nuhoğlu, Tırsan Adapazarı fabrikasına özel bir parantez açtı. Ar-Ge’siyle, mühendisiyle, çalışanıyla bu ülke için üretmenin ve teknoloji geliştirmenin kendileri için çok önemli olduğunu kaydeden Nuhoğlu, “Burada bin 500 çalışanımız evine ekmek götürüyor. Bunlara çalışanlarımızın ailelerini ve yan sanayiyi de katarsak Tırsan, 6 binin üzerindeki insan için bir ekmek teknesidir. Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin ihracat sıralamasında 111. sıradaydık. Bu sene 90. sıraya çıkacağımızı tahmin ediyorum. Bu yıl Avrupa’ya 5 bin 500 adet araç ihraç etmiş olacağız. Bunun karşılığı olarak Türkiye’ye 160 milyon dolar kazandıracağız. Önümüzdeki yıl ise 7 bin 500 araç ihraç edeceğiz.” dedi.

Tırsan Adapazarı tesislerinde karşılıklı bilgi alış verişi şeklinde gerçekleşen toplantıda bölge nakliyecilerine üretim süreçleri, yeni teknolojiler, yeni ürünler, test ve Ar-Ge merkezleri hakkında bilgi verildi.

Gerçek üretim böyle yapılır

Tırsan’ın Türkiye’nin ve Türk nakliyecisinin şirketi olduğunun altını çizen Çetin Nuhoğlu, “Bu şirketi 40 yıldır hep birlikte el ele bu seviyeye getirdik. Siz bize güvendiniz bizler de sizlere en iyi şekilde hizmet sunduk. Hem en kaliteli araçları hem de en güvenilir satış sonrası hizmetleri sizlerle sunduk. Sizler yatırım yaptığınız bu ürünlerle ailenize baktınız, şirketinizi büyüttünüz.” dedi. Dünya üzerinde büyük bir ticaret savaşı olduğunu ifade eden Nuhoğlu, her ülkenin artık şirketler üzerinden rekabet ettiğini, devletlerin bu yüzden markalarıyla farklı ülkelerde üreterek oradan daha fazla para kazanmayı tercih ettiğini söyledi. Bunun için ülkelerin kendi markalarına faizsiz ve uzun vadeli krediler sağlandığını söyleyen Nuhoğlu, bu şekilde ceplerinden tek kuruş para çıkmayan markaların Türkiye’de üretim adı altında boy gösterdiklerini aktardı.

Çetin Nuhoğlu, Tırsan’ın Gebze’de inşa ettiği ikinci Ar-Ge merkezine dikkat çekerek, burada treyler testlerinin çekiciyle birlikte gerçekleştirileceği bilgisini verdi. Tırsan’ın üretim, yatırım ve fabrika anlayışının bu olduğunu söyleyen Nuhoğlu, “Bu yüzden çok güçlüyüz. Çünkü biz 40 yıldır sizinle kol kola, omuz omuza ilerliyoruz. Sizin için üretiyoruz ve kazandığımız her kuruşu bu ülkeye, bu sektöre yatırıyoruz.” dedi.

Bolu ve Düzce’de Tırsan demeyen tek şirket yoktur

Bolu ve Düzce illerinden gelen nakliyeciler de görüş ve önerilerini Çetin Nuhoğlu’na iletirken, bu toplantıdan ve karşılıklı fikir alış verişinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Bolu ve Düzce’de Tırsan’a olan ilgi ve sevgiye vurgu yapan nakliyeciler, Tırsan’ın kendi markaları olduğunu söylediler.

Ziyaretçiler, Tırsan’ın düşük yakıt tüketimi ve yüksek yalıtım performansı sunan ürünü Tırsan Frigo’yu ve farklı yüklerin çeşitli modlarla taşınmasına olanak sunan Tırsan Perdeli Maxima Plus yarı treylerini ayrıntılı olarak inceleme olanağı buldular.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz