BMC’den ihracat rekoru

0
1858
BMC Procity ailesi

Türkiye’nin önder otomotiv firmalarından BMC, Bakü Nakliyat Agitliği (BNA) Azerbaycan’ın eylül ayında açtığı 300 adetlik CNG otobüs alımı ihalesini kazandı. BMC, 2019 yılında yapacağı teslimatlarla, yine kendisine ait olan “En yüksek adetli CNG otobüs ihracatı” rekorunu da kırmış olacak. BMC, üretime başladığı ilk yıldan bu yana, 300 bin adedi geçen araç üretimiyle, Türkiye ekonomisine yaklaşık 10 milyar Dolar’lık katma değer sağladı.

BMC Bulgaristan teslimatı

Şehiriçi otobüs sınıfında Türkiye’nin ilk ihracat yapan üreticisi olan ve 80’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştiren BMC, yeni bir ihracat başarısına imza attı. İngiltere, İtalya ve Almanya gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra Rusya, Katar, Güney Afrika ve Türk Cumhuriyetleri’nden oluşan geniş ihracat ağıyla dikkat çeken BMC, Bakü Nakliyat Agitliği (BNA) Azerbaycan’ın eylül ayında açtığı 300 adetlik CNG otobüs alımı ihalesini de kazandı. BMC, 2019 yılında yapacağı teslimatlarla, yine kendisine ait olan “En yüksek adetli CNG otobüs ihracatı” rekorunu da kırmış olacak.

BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk

BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk, şirketin otobüs alanındaki 2018 başarıları ve 2019 hedefleri ile ilgili şunları söyledi: “BMC olarak, ilklerin markası olma özelliğimizi sürdürmeye devam ediyoruz. 2018, gerek yeni kamyon ailemiz TUĞRA’nın dünya sahnesine çıkması gerekse otobüs ailelerimizin başarılarıyla taçlandırdığımız bir yıl oldu.  Geçtiğimiz yıl yaklaşık bin adet otobüs teslimatı gerçekleştirmiştik. Bu yıl ise ilk 10 ayda 700’e yakın farklı özelliğe sahip araç teslim ettik. Üretime başladığımız ilk yıldan bu yana 300 bin adedi geçen araç üretimimizle Türkiye ekonomisinde yaklaşık 10 milyar Dolar’lık katma değer sağlamayı başardık. 2019’un başında devreye alacağımız son teknoloji üretim tesislerimizle, sektördeki gücümüze güç katmaya devam edeceğiz.”

BMC Denizli teslimat töreni

Sahip olduğu hızlı ve esnek üretim yapısını yıllık bin 800 adet otobüs üretim sığası ile destekleyen şirketin otobüs aileleri Neocity, Procity ve Neoport, sıra dışı özellikleriyle hem Türkiye’de hem de dünyada büyük ilgi görmeye devam ediyor.

BMC Azerbaycan imza töreni

Neocity şehiriçi otobüs ailesine “En İyi Tasarım Ödülü”

Hem yolcu hem de sürücü konforunu en üst seviyeye taşıyacak şekilde tasarlanan Neocity şehiriçi otobüs ailesinin tüm üyeleri, kullanım alanları ve kullanım ihtiyaçları doğrultusunda son teknoloji farklı teknik ve işlevsel özelliklerle kendi alanda fark yaratıyor. Neocity, şehrin en dar sokaklarına bile uygun olmasının yanı sıra artan manevra kabiliyeti ve yol tutuşu ile yüksek sürüş konforu ve yolculuk keyfi sunuyor. Sınıfının en iyi yolcu sığasına sahip Neocity ailesi, şehiriçi ulaşımda pazar önderi olmanın yanı sıra Busworld Akademi 2017 En İyi Tasarım Ödülü’nün de sahibi.

BMC İETT teslimat töreni

Procity şehiriçi otobüs ailesi Avrupa’ya açıldı

Çağdaş ve yenilikçi bir tasarımla hayata geçirilen Procity otobüsler, yaşlı, çocuklu ve engelli yolculara rahat ve güvenli inip-binme imkanı sağlayan tam alçak tabanlı yapısı, manuel katlanabilir engelli rampası ve duraklarda kaldırım hizasına kadar yana yatma özellikleri ile konforlu ve güvenli şehiriçi seyahat imkanı sağlıyor. Her şart ve koşulda hizmet vermek için benzerlerine kıyasla çok sayıda teknik ve işlevsel özellikle donatılmış olan Procity otobüsler, yurtiçinde İzmir, Bursa, Mersin, Antalya; yurtdışında ise Londra, Birmingham, Bükreş, Sofya ve Prag gibi büyükşehirlerde başarı ile hizmet veriyor. Ayrıca, Procity’nin körüklü sürümü Milano’da kullanılıyor.

BMC İETT teslimat töreni

Türkiye’nin ilk yerli apron otobüsü: BMC Neoport

Yerli ve milli mühendislik ile tasarlanan Neoport apron otobüsleri, 14 metre tam alçak tabanlı yapısı ve yolcu iniş/binişleri için her iki yöne yatabilme özelliği ile havalimanlarının yeni müdavimi olmaya hazırlanıyor. Yakın zamanda öncelikle İstanbul Havalimanı’nda hizmet vermeye başlayacak olan Neoport’lar, sonrasında tüm Türkiye havalimanları başta olmak üzere, dünyanın farklı ülkelerinde kullanılan tek yerli ve milli apron otobüsü olacak. Her birinin 10.500 kilogramlık yük sığası olan ön ve arka dingilleri sayesinde 109 kişiye kadar taşıma sığası bulunan Neoport apron otobüsü, yolcu sığası ile sınıfının önderi konumunda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here