Birmot, yeni Küçükyalı şubesini açtı

0
1394

Türkiye’nin 1928 yılında kurulan önder otomotiv perakendecisi Otokoç Otomotiv bünyesinde yer alan Birmot, Anadolu yakasında bütünleşik satış ve satış sonrası hizmet çözümleri sunduğu Küçükyalı şubesinin açılışını törenle gerçekleştirdi.

Birmot Küçükyalı’nın yeni şubesi için 10 Nisan Salı günü düzenlenen açılış törenine İstanbul Valisi Vasip Şahin, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir, Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç ve Birmot Genel Müdür Yardımcısı Çağrı Karaoğuz katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan İstanbul Valisi Vasip Şahin,Otokoç Otomotiv ve Tofaş’a bu yatırım için çok teşekkür ediyorum. Böyle tesisler açıldıkça biz de yönetimler olarak çok seviniyoruz. Bu tesisin diğer firma ve yatırımcılara örnek teşkil etmesini dilerim.1970’li yıllarda babam Almanya’da bir otomotiv fabrikasında çalışıyordu. Yılda 200 otomobil ve bine yakın motosiklet üretiliyordu, bizim için bunlar o zaman çok büyük rakamlardı. Baktığımızda, Türkiye’de otomotiv sektöründe geçen yıl itibariyle 28 milyar Dolar’ın üzerinde ihracatımız var. Bu başarının tüm paydaşlarına teşekkür ederim. Koç Topluluğu, Türkiye’de pek çok sektörde olduğu gibi otomotivde de öncü konumdadır. Bu yatırımın hayırlı olmasını ve bol kazanç getirmesini temenni ederim.” dedi.

Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen

Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen ise Otokoç Otomotiv’in bu yıl 90‘ıncı yaşını kutladığını paylaşarak, sözlerine şöyle devam etti: “Türk otomotiv sektörünün tarihi bu şirkette yatıyor. Otokoç Otomotiv, tarihi boyunca birçok değişim ve dönüşüm geçirerek özellikle son beş yılda, hem yur içinde hem de yurtdışında hızlı ve kârlı büyüdü. Bu yıl 50’nci yılını kutlayan Tofaş şirketimiz de Türkiye’de otomotiv sanayinin gelişimine öncülük etti. Türk mühendislerin imzasıyla, 2015 yılında üretimine başlanan Egea Sedan modeli, ulaştığı satış performansıyla iki yıldır üst üste en çok tercih edilen binek araç modeli oldu.

90 ve 50 yıl gibi sürelerin şirketlerin tarihinde çok önemli olduğunu vurgulayan Çimen, “Tüzel kişilikleri bu kadar uzun süre yaşatmak kolay değil. Değişimi görmek, zamanı ve geleceği doğru okumak çok önemlidir. Otomotiv işinde hem araçlar hem teknoloji hem de sağlanan hizmetlerin yapılış şekli değişiyor. Bütün bu değişimin içinde teknoloji ve dijitalizasyon var. Önceden otomotiv perakendeciliğinde tesis ve yetişmiş insan kaynağı yeterliydi, şimdi müşteri ile sürekli bağlantıda kalacağınız sanal tesisler gerekiyor. Bu tesisler, müşteriyi tesise girerken tanıyacak, alışkanlıklarını önceden bilecek, tüm bilgileri dijital ortamda aktaracak ve bir sonraki ziyaret için bağlantıda kalacak yapılar olmalı.” dedi. Çimen sözlerine son verirken Birmot’un yeni tesisinin hayırlı olmasını temenni etti ve bu vesileyle Otokoç Otomotiv’in 90’ıncı yılını ve Tofaş’ın 50’nci yılını kutladı.

Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir

Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir de törende yaptığı konuşmada Otokoç Otomotiv olarak vizyonları doğrultusunda müşterilerinin yol arkadaşı olmak istediklerini belirterek, “Bilindiği üzere Otokoç Otomotiv, Türkiye’nin ilk otomotiv şirketidir. Merhum Vehbi Bey’in, 1928 yılında ilk Ford acenteliğini alması ile faaliyetine başlamıştır. Bundan 44 yıl önce araç kiralama işine adım atmış, Avis markası ile Türkiye’deki araç kiralama sektörünün öncülüğünü yapmıştır. 2012 yılında, yurtdışına açılma stratejimiz ile o tarihten bugüne her yıl yeni bir ülkede faaliyet göstermeye başladık. Son olarak, Yunanistan’da 32 bin adetlik araç filosu ve 455 milyon Euro aktif büyüklüğüne sahip Avis, Budget ve Payless araç kiralama şirketini satın aldık. Bundan üç yıl önce ise dünyanın en büyük araç paylaşım iş modeli Zipcar’ı İstanbul ile buluşturduk. Otokoç Otomotiv, 90 yıllık tarihi ile ülkemizin en köklü kuruluşu olurken, çağın ruhunu yakalayan, yenilikçi ve dinamik olma özelliğini korumuş, birçok ilke imza atmıştır. Bugüne geldiğimizde ise şirketimiz; Türkiye dahil dokuz ülkede, 3 bin 500 çalışanı ile 350’nin üzerinde yerleşkede faaliyet göstermektedir. Temsil ettiği 10 marka ile 100 bin adedin üzerinde araç satışı, 80 bin adetlik araç kiralama filosu ve bu yıl hedeflediği 9 milyar TL cirosu ile küresel büyük bir yapı haline gelmiştir. Bugün tesis açılışını yaptığımız Birmot; Fiat, Alfa Romeo, Jeep ve Maserati markalarını müşterilerimizle buluşturmaktadır. Türkiye’deki yaygın 22 hizmet noktası ile tüm otomotiv çözümlerini sunmaktadır. Bugün Küçükyalı’da yeni bir tesise daha kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz.” dedi.

Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç ise yaptığı konuşmada “Geçtiğimiz yılı 120 bin adetlik toplam satışımızla, pazar payımızı yüzde 11’den yüzde 13’e yükselterek kapattık ve 29 ilde önder marka olduk. 2018’in ilk iki ayında da 30 ilde önderliği elimizde tutarak bu alanda öncülüğümüzü koruyoruz. Markamız, büyüyen ürün yelpazemiz ve güçlü bayi teşkilatımızla pazarda ivme kazanmaya devam ediyor. Değerli iş ortağımız Birmot bugün otomotiv perakendeciliğindeki derin tecrübesi ve güçlü kurumsal yapısıyla, Fiat markamızın bayiliğini Türkiye genelinde 15 ayrı noktada başarıyla sürdürüyor. Küçükyalı tesisimizin satış ve servis hizmetleri ile İstanbul’daki performansımızı daha da artıracağına, en önemlisi yüksek müşteri memnuniyeti yaratılacağına inanıyorum.” dedi. Aytaç sözlerini “Müşterilerimizin, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile ilgili deneyimleri bizim için çok önemli. Dolayısıyla müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap veren, onlar için değer yaratan hizmetler üretmek en büyük önceliğimiz. Bu yaklaşımımızın en güncel örneği olarak Tofaş’ta geliştirilen ve ilk ayakta Egea model ailesinde devreye aldığımız bir uygulamayla sınıfındaki ilk uzaktan erişim teknolojisini müşterilerimize sunmaya başladık. Fiat Yol Arkadaşım Connect uygulamasıyla müşterilerimizin deneyimini bir üst boyuta taşıyacağız.” diyerek sürdürdü.

Birmot Küçükyalı’nın yeni şubesi için 10 Nisan Salı günü düzenlenen açılış törenine İstanbul Valisi Vasip Şahin, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir, Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç ve Birmot Genel Müdür Yardımcısı Çağrı Karaoğuz katıldı.

Birmot Küçükyalı’da Fiat araçların satış, servis, yedek parça, sigorta ve ikinci el araçların showroomunun yanında Alfa Romeo ve Jeep marka araçların satış sonrası hizmetleri sunuluyor. Ayrıca Avis araç kiralama ve Zipcar araç paylaşım noktası olarak da hizmet verecek olan Birmot Küçükyalı, bin metrekaresi Fiat Showroom, 5 bin 300 metrekaresi Fiat, Alfa Romeo ve Jeep servisi, 500 metrekaresi ikinci el showroom olmak üzere toplam 6 Bin 800 metrekare kapalı, toplam 11 bin metrekare alan üzerine kurulu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz