Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, MD9 ElectriCITY’i Adana’da test etti

1
1155
Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Cenk Alper ve Temsa Genel Müdürü Hasan Yıldırım, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'ye bir otobüs maketi hediye ettiler.

Temsa’nın Adana’daki fabrikasını ziyaret eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, elektrikli otobüs MD9 ElectriCITY’yi inceledi.

Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Cenk Alper ve Temsa Genel Müdürü Hasan Yıldırım’dan MD9 ElectriCITY hakkında bilgi alan Bakan Özlü, otobüsün tamponunu imzaladı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Temsa’nın Adana’daki fabrikasını ziyaret ederek elektrikli otobüs MD9 ElectriCITY’yi yakından inceledi. Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Cenk Alper ve Temsa Genel Müdürü Hasan Yıldırım’dan fabrikanın çalışmaları hakkında bilgi alan Bakan Faruk Özlü, Temsa tarafından üretilen elektrikli otobüs MD9 ElectriCITY’yi test etti.

Bakan Özlü, MD9 ElectriCITY ile Temsa tesisleri içinde kısa bir gezi yaptıktan sonra otobüsün tampon bölümünü imzalayarak hatıra fotoğrafı çektirdi. Ziyaretin sonunda Özlü’ye otobüs maketi de hatıra olarak takdim edildi.

Tüm yazılımı ve tasarımı Türk mühendislere ait olan MD9 electriCITY, Aralık 2017 tarihinde Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tanıtılmıştı. Otobüsü İstanbul trafiğinde kullanarak test eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, projede emeği geçen herkesi tebrik etmişti.

Bakan Faruk Özlü, MD9 ElectriCITY ile Temsa tesisleri içinde kısa bir gezi yaptıktan sonra otobüsün tampon bölümünü imzalayarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz