Belçikalı TEC Group’a 129 Mercedes-Benz Citaro G hybrid

0
145
mbcitaro_001
Belçika'nın Valonya Bölgesi'nde hizmet veren TEC Group'a bu yılın yazına kadar 129 adet yeni Mercedes-Benz Citaro G hybrid körüklü otobüs teslim edilecek.

Belçika’nın Valonya Bölgesi’ndeki Liège (Luik / Lüttich), Mons ve Nivelles kentlerinde parlak sarı boyaya sahip toplam 129 adet yeni Mercedes-Benz Citaro G hybrid körüklü otobüsün ilki çalışmaya başladı. İşletmeci ise TEC Group taşımacılık şirketi. Bu, son yıllardaki en büyük körüklü otobüs siparişlerinden biri. Araçlar bu yılın yazına kadar teslim edilecek. Teslimat ayrıca sekiz yıl geçerli kapsamlı bir servis kontratını da kapsıyor. TEC Group için Citaro G hybrid; konforlu, güvenli ve çevre dostu bir çözüm sunuyor. Kompakt hibrit modül, yakıt tüketimini ve dolayısıyla körüklü otobüslerin CO2 yayımlarını yüzde 8,5’e kadar azaltıyor.

mb-citaro_003
Zemin ahşap görünümünde ve rahat yüksek sırtlıklara sahip koltuklar, kırmızı renkte deri dokulu malzeme ile kaplı.

TEC Group‘un yeni Citaro G hybrid otobüsleri zengin bir donanım seviyesine sahip. Operasyon türüne bağlı olarak, üç kapılı (banliyö operasyonu) veya dört kapılı (kentiçi operasyon) sürümler bulunuyor. Hareket engelli yolcular, elektrikle çalışan engelli asansörü yardımıyla otobüse binebiliyorlar. Yolcular iklimlendirmeli iç ortamdan faydalanıyorlar. Zemin ahşap görünümünde ve rahat yüksek sırtlıklara sahip koltuklar, kırmızı renkte deri dokulu malzeme ile kaplı. USB girişler yolcuların kişisel aletleri için şarj olanağı sunuyor.

mb-citaro_004
Sürücüler tamamen camdan bir kabin kapısının arkasında oturuyor.

Sürücüler tamamen camdan bir kabin kapısının arkasında oturuyor. Aktif fren destek sistemi, dönüşlerde destek veren ve her ikisi de yaya algılayabilen Önleyici Fren Yardımcısı (Preventive Brake Assist) ve Yan Koruma Yardımcısı (Sideguard Assist) sürücüye destek oluyor.

Kısaca TEC Group olarak adlandırılan Belçikalı toplu taşıma şirketi Transport en Commun, Belçika Krallığı’nın Valonya Bölgesi’nde yerel toplu taşımadan sorumlu. TEC Group, yaklaşık 3 bin 200’ü sürücü olmak üzere 5 bin 200 civarında çalışana sahip. İşletimde nerdeyse 2 bin 400 adet otobüs ve birkaç da tren bulunuyor. 767 güzergahta hizmet veren TEC Group, her yıl yaklaşık 150 milyon yolcu taşıyor.

mb-Citaro_005
Citaro G hybrid’in kompakt hibrit modülü, yakıt tüketimini dolayısıyla da CO2 yayımlarını yüzde 8,5’e kadar azaltıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here