Bayraktar Grubu’nda organizasyonel değişiklik

0
1294
Renault Trucks


Bayraktar Grubu şirketlerinden Baylas Otomotiv A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine 5 Eylül 2017 tarihi itibari ile otomotiv sektöründe satış, filo, ikinci el, bayi ağı yönetimi, iş geliştirme ve dağıtım stratejileri alanlarında farklı kademelerde yöneticilik yapmış olan Mehmet Emre Doğueri getirildi.

1995 yılından bu yana Bayraktar Grubu bünyesinde çeşitli yöneticilik görevlerinde bulunan, 2009 yılı temmuz ayından bu yana ise Baylas Otomotiv A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Bahattin Tatoğlu ise H. Bayraktar Yatırım Holding A.Ş. bünyesinde Otomotiv Ticari Grup Mali İşler, İç Denetim, Süreç Kalite, Bilgi Sistemleri, Sistem-Network, Strateji ve İş Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak.

Lise öğrenimini Galatasaray Lisesi’nde tamamlayan Baylas Otomotiv A.Ş.’nin yeni Genel Müdürü Mehmet Emre Doğueri, Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde 1997 yılında lisans, 2000 yılında ise yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Çalışma hayatına 1998 yılında Peugeot Türkiye’de başlayan Mehmet Emre Doğueri, Satış Bölge Müdürlüğü ve Filo Satış Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2002 yılında Peugeot’nun Fransa Genel Merkezi’ne Uluslararası Pazarlama Programları Danışmanı olarak atandı. 2005 – 2008 yılları arasında Peugeot Fransa Paris Ana Bayisi’nde Satış Müdürü olarak görev yaptı. 2008 – 2009 yıllarında Peugeot Fransa Genel Merkezi’nde Uluslararası Filo Satış ve İş Geliştirme Müdürlüğü yapan Doğueri, 2009 – 2013 yılları arasında Peugeot Türkiye’ye gelerek Filo ve İkinci El Satış Operasyonları Direktörlüğü görevini yürüttü. 2013 yılında Peugeot Cezayir’e Ticari Direktör olarak atanan Doğueri, 2016 yılında bu görevinin tamamlanmasının ardından PSA ailesinden ayrıldı.

2016 yılından bu yana Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde Petromin Nissan’da Filo Satışı ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdürlük görevini yürüten Mehmet Emre Doğueri, 5 Eylül 2017 tarihi itibariyle Baylas Otomotiv A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini üstlenecek.

Mehmet Emre Doğueri, 5 Eylül 2017 tarihi itibariyle Baylas Otomotiv A.Ş Genel Müdürlüğü görevini üstlenecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz