Bayiden düşük takas teklifi alan Hemen Sat’a yöneldi

0
286
Otomerkezi-CEO-Muhammed-Ali-Karakas
Otomerkezi.net CEO’su Muhammed Ali Karakaş
Renault Trucks

Otomerkezi.netin 2021 yılında kullanıma sunmaya başladığı online “Hemen Sat Merkezi” uygulaması, tüketiciler tarafından ilgiyle karşılanmaya devam ediyor. 24 saat içinde araç satışına imkan veren ve tüm Türkiye’de ücretsiz ekspertiz faydası sunan sisteme şimdiye kadar 90 binin üzerinde araç satış başvurusu yapıldı. Satış başvurularında son 1 ayda ise yüzde yüzün üzerinde artış gerçekleşti.

Başvuruların artışındaki en büyük etkenin sıfır kilometre araç satışı yapan bayilerin izlediği politika olduğunu dile getiren Otomerkezi.net CEO’su Muhammed Ali Karakaş, “Sıfır araca ulaşma sorunu nihai tüketici için halen yüksek düzeyde devam ediyor. Araç satın almak isteyenler için takasta marka-modele göre piyasa fiyatından 150 ile 400 bin TL arasında daha düşük teklif eden birçok fırsatçı var. İzlenen bu politikaya karşın doğru fiyat teklifi verdiğimiz sisteme olan talep son 1 ayda yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi.” dedi.

Satış devir işlemi sonrası 15 dakikada para hesapta

Satış ve devir işlemleri sonrasında sadece 15 dakikada ödeme fırsatı sunan uygulama ile ilgili olarak Ali Karakaş İkinci el araç pazarına ve dijitalleşmeye olan ilgi artık bir süreklilik kazanmış durumda. Teknolojiye ve inovasyona yatırım yapan, kurumsallaşmayı tercih eden ikinci el araç satıcıları önümüzdeki dönemde daha çok ön planda olacak. Artık yaklaşık her 10 otomobilden 7’si online mecralar üzerinden satılıyor. hemensatmerkezi.com portalı ile araç sahipleri 1,5 dakika gibi kısa sürede aracını ücretsiz değerleyip, 24 saat içinde satabiliyor, 81 ilde TSE ve HYB belgeli noktalarda ücretsiz ekspertiz yaptırabiliyor. Herhangi bir üyelik gerekmeksizin, gün içerisinde dilediğiniz kadar araç değerleyebilirsiniz. Ayrıca ihale modülümüzle birlikte kurumsal satıcılar açık artırmaya katılabiliyor, haftalık mezatlarda araç satın alabiliyor. şeklinde konuştu.

Fırsatçılara karşı otomobilinize doğru fiyatla talibiz

Karakaş, başvuru sürecindeki belirli kriterlere de değindi ve “Araç alımında yaş sınırımız 11, herhangi bir fiyat sınırlamamız ise yok. 180 bin kilometreye kadar, ağır hasar kaydı olmayan ve TRAMER kaydı 50 bin TL’yi aşmayan tüm otomobillere talibiz. Fırsatçı bayilere karşı otomobilinizi doğru fiyatlama taahhütü veriyoruz.” ifadelerine yer verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here