Barselona için 105 MAN Lion’s City otobüs

0
1589
P_Bus_EOT_MAN_Lions_City(1)
Başarılı MAN Lion’s City’nin yeni nesliyle kentiçinde tamamen yeniden geliştirilmiş bir kentiçi otobüsü kullanılacak. MAN EfficientHybrid modülü, otobüslerin daha verimli ve çevreci işletilmesine olnak veriyor.

MAN Kamyon & Otobüs’e güvenen Barselona taşımacılık operatörü Metropolitan Transport of Barcelona (TMB) 75 adet doğal gazlı ve 30 adet hibrit MAN Lion’s City otobüsü filosuna katıyor. Bu teslimat ile MAN EfficientHybrid modülüne sahip yeni nesil Lion’s City otobüsler ilk kez İspanya’da kullanılmaya başlanacak.

Metropolitan Transport of Barcelona (TMB), MAN Kamyon & Otobüs’e toplamda 105 adet MAN Lion’s City otobüs siparişi verdi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan MAN Kamyon & Otobüs Otobüs Ürün & Satış Başkanı ve Otobüs İş Alanı Sözcüsü Rudi Kuchta, “Bu TMB’nin en son ihalesinin bizim için büyük bir başarıyla sonuçlandığı ve tüm kontratı kazanmaktan dolayı son derece sevinçli olduğumuz anlamına geliyor.” dedi. MAN, İspanyol operatöre araçları yıl sonuna kadar teslim edecek. Teslim edilecek MAN Lion’s City otobüslerin 49 adedi 12 metre uzunluğa sahip doğal gazlı tip A21’den ve 26 adedi de 18 metre uzunluğa sahip körüklü doğal gazlı tip A23’ten oluşuyor. Bunlara ek olarak teslim edilecek 30 adet 12 metrelik hibrit otobüs ile MAN EfficientHybrid modülüne sahip yeni nesil Lion’s City kentiçi otobüsleri ilk kez İspanya’da kullanılacak.

E_Bus_EOT_MAN_Lions_City_Barcelona
Barselona’daki kontrat imza törenine (soldan sağa) Metropolitan Transport of Barcelona (TMB)’den Ramón Barcadí ve Enrique Cañas ile MAN Kamyon & Otobüs Iberia’dan Marcus Gossen ve Manuel Fraile katıldı.

105 modern kentiçi otobüsünün teslim edilmesiyle birlikte 1140 otobüsten oluşan TMB filosunun yüzde 50’den fazlası MAN araçlardan oluşacak. MAN Kamyon & Otobüs Iberia Otobüs Bölümü Başkanı Manuel Fraile ise şunları söyledi: “Çok sevinçliyiz, hepsinden ötesi, bu gelişme doğru yolda olduğumuzu kanıtlıyor. Yenilenen sipariş, Avrupalı referans müşterilerimizden biri olan TMB ile mükemmel ilişkimizi güçlendiriyor. Taşımacılık operatörünün zaten doğal gazlı MAN otobüsleri kullanıyor olması şirketin bu otobüs tipinden ne kadar tatmin olduğunu ve bu otobüs tipinin kendini yıllar içinde kanıtladığını gösteriyor. Diğer taraftan bu sipariş yeni hibrit neslimiz için bir başlangıcı ifade ediyor.” TMB filosunda halihazırda yaklaşık 350 adet hibrit otobüs bulunuyor. Başka hibrit ve doğal gazlı otobüsler gelecekte filoya katılacaklar.

Verimlilik, güvenlik ve çevrecilik gibi konulara ek olarak TMB’nin kararındaki en önemli etken MAN Kamyon & Otobüs’ün sunduğu hizmetlerdi. Manuel Fraile, sözlerine şöyle devam etti: “TMB ve Barselona metropolitan bölgesine mükemmel bir seviyede hizmet sunmak için geçen birkaç yılda önemli yatırımlar yaptık. Diğerlerinin yanı sıra otobüs konusunda uzman personeli işe aldık ve El Prat ve Parets del Vallès’deki iki resmi yerel şubemizi genişlettik. En son başarımız doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Gelecekte de TMB gibi modern bir firmayla çalışacak olmaktan dolayı çok mutluyuz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here