Avrupalı treyler üreticileri bir araya geldi

0
348
CLCCR Genel Kurul toplantısı İstanbul'da gerçekleşti.
CLCCR Genel Kurul toplantısı İstanbul'da gerçekleşti.

Avrupa’nın treyler üreticilerinin çatı kuruluşu olan CLCCR (International Association of the Body and Trailer Building Industry) Genel Kurulu, 24 Ekim tarihinde TREDER’in ev sahipliğinde İstanbul’da yapıldı. Yapılan seçimle CLCCR’nin yeni Başkan Vekili Aki Siren oldu. TREDER’in mükemmel bir ev sahipliği gösterdiğini ifade eden CLCCR Başkanı Stephane Girerd, emeği geçen herkese teşekkür etti. Özkoç firmasının da destek verdiği organizasyonda TREDER, CLCCR üyeleri onuruna İstanbul Boğazı’nda teknede akşam yemeği düzenledi.

Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER), Avrupa’nın 10 ülkesinden gelen temsilcilerini İstanbul’da ağırladı. Yeni yönetimin yanı sıra treyler ve üstyapı sektöründeki yeni düzenlemelerin gündeme geldiği toplantı 24 Ekim tarihinde Hilton Oteli’nde yapıldı. Toplantıya yurtdışından 14 delegenin yanı sıra TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, TREDER Genel Sekreteri Ayhan Eryazar, Yönetim Kurulu Üyesi Seyit Arslan ve CLCCR Teknik Komite Üyesi Zafer Halli de yer aldı. Özkoç firması tarafından tüm delegelere toplantı hatırası olarak kültürümüzün önemli bir değeri olan Mevlana’nın semazen üzeri esma ül hüsna işlemeli ney ve sikke hediye edildi.

Özkoç firması tarafından tüm delegelere toplantı hatırası olarak kültürümüzün önemli bir değeri olan Mevlana’nın semazen üzeri esma ül hüsna işlemeli ney ve sikke hediye edildi.
Özkoç firması tarafından tüm delegelere toplantı hatırası olarak Mevlana’nın semazen üzeri esma ül hüsna işlemeli ney ve sikkesi hediye edildi.

CLCCR Genel Sekreteri ve VDA Ticari Araçlar, Treyler, Otobüs ve Taşımacılık Politikaları Sorumlusu Dr. Michael Niedenthal, Türkiye’ye davet edilmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkiye’nin ticari araçlar pazarında hem üretim hem de pazar anlamında çok önemli bir yerde olduğunu söyledi. Avrupa treyler pazarının son 3 – 4 yılda yükselişte olduğunu ancak son zamanlarda dramatik şekilde bir düşüş yaşandığını belirten Niedenthal, bu düşüşün biraz daha devam edebileceğini aktardı.

CLCCR Başkanı Stephane Girerd de Çin ile Amerika arasındaki ticari gerilimden Avrupa’nın olumsuz etkilendiğini, bundan dolayı treyler ve kamyon ihracatı ve üretiminde düşüş yaşandığını söyledi.

CLCCR Başkanı Stephane Girerd ile VDA Ticari Araçlar, Treyler, Otobüs ve Taşımacılık Politikaları Sorumlusu Dr. Michael Niedenthal
CLCCR Başkanı Stephane Girerd ile VDA Ticari Araçlar Treyler Otobüs ve Taşımacılık Politikaları Sorumlusu Dr. Michael Niedenthal

TREDER Başkanı Yalçın Şentürk ise Avrupalı meslektaşlarını bir kez daha Türkiye’den ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “TREDER sadece ulusal anlamda değil uluslararası anlamda da faaliyetlerini yürüten bir dernek. CLCCR’nin daimi üyesiyiz. Her fırsatta bu güzel ülkemizi tanıtmayı kendimize bir borç biliyoruz. Bu iki gün içerisinde Türk misafirperverliğimizi Avrupalı dostlarımıza gösterdiğimizi düşünüyorum. Bu toplantıda bizlerden desteklerini esirgemeyen Özkoç Ailesi’ne de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

TREDER, Avrupa’nın 10 ülkesinden gelen temsilcilerini İstanbul’da ağırladı.
TREDER, Avrupa’nın 10 ülkesinden gelen temsilcilerini İstanbul’da ağırladı.

Özkoç İlave Dingil Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İngör Türk treyler sektörünü en iyi şekilde temsil eden TREDER’in kendilerine bu organizasyonda yer verdiği için dernek yönetimine teşekkürlerini sundu.

Özkoç İlave Dingil Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali İngör ise Özkoç’un Türkiye ve yurtdışında önemli işlere imza attığına değinerek sektöre olan desteklerinin her zaman süreceğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here