Aston Martin Vantage’ın renk seçenekleri arttı

0
405
Aston Martin

Aston Martin Vantage, dört farklı renk seçeneğine daha kavuştu. Temmuz ayında neon yeşil rengi ile Türkiye’de tanıtılan ve satışa sunulan Vantage, beyaz, gümüş, kırmızı, lime yeşili ve china gri renkleriyle Aston Martin Türkiye Showroom’unda yerini aldı. Markanın en güçlü temsilcilerinden Vantage, keskin hatları, kaslı görüntüsü, yüksek yol tutuşu ve 4 litrelik V8 motoru ile sunuluyor.

İngiliz markası Aston Martin’in spor otomobil sınıfında ikon modeli haline gelen Vantage serisi, yeni renklerine kavuştu. D&D Motorlu Araçlar güvencesiyle satışa sunulan Vantage, beyaz, gümüş, kırmızı, lime yeşili ve china gri renkleriyle satışa sunuluyor. Aston Martin tarafından ilk kez 1951 yılında DB2 modelinin yüksek performans motorlu sürümü olarak sunulan Vantage, dinamik ve net hatlara sahip spor otomobil kokpiti, konforlu sürüş dinamiği ve agresif görüntüsü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Yüksek iç mekan teması ve daha alçakta konumlandırılmış sürücü koltuğu derinlemesine bir sürüş deneyimi sunuyor. Döner-basmalı düğme ve kumanda sistemleriyle kullanıcıya dokunsal ve kolay kullanım olanağı da sağlıyor. Aynı şekilde, değiştirilerek üçgen formuna getirilen PRND vites düğmeleri ile başlıca kumanda düğmeleri, net sınırlarla birbirlerinden ayrılıyor. Depolama alanı açısından da cömert olan iç mekanda, koltukların arkasında kullanıma uygun bir alan ve geniş, iki katlı depolama bölmeleri yer alıyor. Aston Martin Vantage’ın 350 bin Euro ile 425 bin Euro arasında satış fiyatı bulunuyor.

510 beygirlik güç

Alt yapısı tamamen yenilenen Vantage’ın kalbi Aston Martin’in yeni 4 litrelik alaşım çift turbolu V8 motoru ile atıyor. Optimum ağırlık merkezi ve mükemmel yarı yarıya ağırlık dağılımı için şasede mümkün olduğunca alçak seviyeye ve arkaya yerleştirilen bu yüksek performanslı ve verimli motorun sağladığı güç, 245 g/km CO2 salımına rağmen 6000 devirde 510 beygir güç, 2000 – 5000 devir arasında ise 685 Nm seviyelerinde. Vantage 1530 kg boş ağırlığı ile güç-ağırlık ve tork-ağırlık oranlarında yüksek bir performansa sahip.

0 – 100 3,5 saniye

Ateşleme, egzoz ve motor yönetim sistemlerinde detaylı ayar yapma imkanı, Vantage’ı büyüleyici bir karaktere ve fon müziğine kavuşturuyor. Vantage, devasa gücünü ve torkunu arkaya monte edilmiş sekiz vitesli ZF otomatik şanzıman donanımı ile arka tekerleklere iletiyor. 0’dan 100 kilometre hıza 3,5 saniyede çıkabilen otomobil, Dinamik Stabilite Kontrolü ve Dinamik Tork İletimi gibi kapsamlı dahili elektronik sistemleriyle azami kontrol ve sürüş keyfi sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here