Assan Hanil, en fazla kadın istihdam eden şirket ödülünü aldı

1
1315
Renault Trucks


Kibar Holding grup şirketlerinden Assan Hanil, İşkur tarafından verilen “en fazla kadın istihdam eden şirket” ödülünü aldı.

İzmit Belediyesi ile İşkur ortaklığında düzenlenen etkinlikte ödülü Assan Hanil İSG ve Çevre Birim Yöneticisi Çiğdem Aksu, İzmit Kent Konseyi Başkanı Cafer Kozluca’dan aldı. İzmit Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı törene İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İşkur İl Müdürü Ulvi Yılmaz ve İzmit Kent Konseyi Başkanı Cafer Kozluca da katıldı.

Assan Hanil Genel Müdürü Okan Gedik, halen bünyelerinde mavi yakalı 65 ve beyaz yakalı 38 olmak üzere toplam 103 kadın çalışan bulunduğunu ve Assan Hanil’in 20 yılda elde ettiği başarılarda kadınların azminden büyük destek aldıklarını kaydederek, şunları söyledi: “Toplumlarda nüfusun yarısını oluşturan kadınlar, ekonomik ve kültürel ilerlemede temel etken durumundalar. Kadınların etkin rol almadığı hiçbir hareketin gerçek anlamda bir gelişme olmadığının bilincindeyiz. Assan Hanil ailesi olarak 20 yılda elde ettiğimiz başarılara sizlerle birlikte, azimle ve dayanışma ile el ele ulaştık. Bugüne kadar birçok başarıya, kadın çalışanlarımızın katkıları sayesinde imza attık. Şirket mottomuz olan ‘Bugün için daha iyi. Yarın için daha ileri…’ derken kadınlarımızdan daima büyük güç alıyorum. Kadınlarımızın toplumda ve iş dünyasında taşıdığı pek çok sıfatı, benzersiz duygusal zekalarının da katkısıyla en iyi şekilde hayata geçirmelerini hayranlıkla izliyorum. Kadınların toplum, iş dünyası, eğitim, spor, üretim, sanat ve bilim gibi alanlarda yarattıkları değer sayesinde dünyanın daha güzel, üretken ve yaşanır bir yer olduğuna yürekten inanıyorum.”

Assan Hanil’in ülkesinde önder, küresel şirket olma hedefi ile zirveye giden yolda kadın çalışanlarıyla birlikte sağlam adımlarla yürüdüğünü vurgulayan Gedik, kadınların iş dünyasında hak ettikleri yere gelmeleri için kurum olarak daima büyük gayret içinde olduklarını ve bundan sonra da bu gayreti sürdüreceklerini dile getirdi.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz