Arvento’dan “Sıcaklık Kontrol ve Takip Sistemi”

1
814

Sıcaklık denetiminin ve yönetiminin hayati önem taşıdığı bu sıcak yaz günlerinde “Sıcaklık Kontrol ve Takip Sistemi” ile dondurma, süt, tavuk, yumurta, hazır gıda gibi ürünlerin üretimini ve dağıtımını yapan firmaları hedefleyen Arvento, depodan market dolabına uzanan süreçte ürünlerin soğuk tedarik zinciri bozulmadan uygun sıcaklık seviyesinde ve hijyenik koşullarda taşınmasına imkan sağlıyor. Şirketler Arvento “Sıcaklık Kontrol ve Takip Sistemi” ile soğutuculu araçlarını, soğuk hava depolarını ve üretim yaptığı tesislerin sıcaklık değerlerini internet üzerinden anında kontrol edebiliyorlar. Şirket dostu Arvento’nun geliştirdiği bu sistem ile şirketler sahadaki operasyonlarını tek bir merkezden yönetebiliyor.

 Meyve ve sebze gibi çabuk bozulan gıdaların soğutuculu araçlarda taşınmasının zorunlu hale getirilmesiyle birlikte Arvento’nun sunduğu “Sıcaklık Kontrol ve Takip Sistemi” daha da önem kazandı.

832 binin üzerinde cihaz satışı ve 76 binin üzerindeki müşteri referansı ile alanında dünyanın en büyük ilk beş şirketinden biri olan Arvento’nun sunduğu “Sıcaklık Kontrol ve Takip Sistemi” ile FMCG ürünlerinin depodan market dolabına uzanan süreçte, soğuk tedarik zinciri bozulmadan uygun sıcaklık seviyesinde ve hijyenik koşullarda taşınması amaçlanıyor.

Özellikle süt, tavuk, yumurta, meyve, sebze ve hazır gıdalar gibi ürünlerin güvenle tüketicilere ulaşması konusunda “Sıcaklık Kontrol ve Takip Sistemi” büyük kolaylıklar sağlıyor. Şirketler; sahadaki soğutuculu araçlarına, depolarına ve üretim tesislerine takılan Arvento cihazları ve bu cihazlara eklenen sıcaklık duyargaları aracılığı ile bu alanlardaki sıcaklık seviyelerini internet üzerinden tek bir merkezden takip edebiliyorlar.

Sıcaklık Kontrol ve Takip Sistemi” kritik sıcaklık değişikliklerini alarm mesajları şeklinde anlık olarak gönderebiliyor. Sistemin bu özelliği şirketlere, elektrik kesintileri, soğutma sistemlerinin arızalanması, kapıların açık kalması gibi durumlarda gerekli müdahalenin zamanında yapılabilmesini sağlıyor. Sıcaklık değerlerindeki değişimler anlık alarm mesajları, grafikler ve istatistiki raporlar şeklinde ister bilgisayar ister akıllı telefonlar üzerinden on-line takip edilebiliyor.

Arvento bu sistem ile ayrıca soğutuculu araçların belirlenen teslimat rotasını izleyip izlemediği, bu rotaya varıp varmadığı, satış bölgesi dışına çıkıp çıkmadığı, hangi aracı hangi sürücünün kullandığı, hız ihlalleri, rölanti yerleri ve uzun rölanti süreleri gibi birçok kritik bilgiyi de standart olarak sunuyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here