Allison, IDEX 2017’de askeri araçlar için tasarlanan tam otomatik şanzımanlarını sergiledi

0
1533
Renault Trucks


Allison Transmission, 20-23 Şubat tarihleri arasında Abu Dabi Fuar Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası Savunma Fuar ve Konferansı IDEX 2017’de askeri araçlar için tasarlanan ürün yelpazesini sergiledi. İki yılda bir düzenlenen fuar, dünyanın her yanından 100 binden fazla katılımcının ilgisini topluyor.

Allison tam otomatik şanzımanlar, tank, piyade saldırı aracı, zırhlı personel taşıma aracı, kendinden tahrikli obüs ve tekerlekli taktik araçları kapsayan tüm hafif, orta ve ağır askeri hizmetlerde kullanılan tekerlekli ve paletli araçlar için üretiliyor. IDEX 2017 fuarı boyunca Allison Transmission standında (07-C28), tekerlekli askeri araçlarda kullanılmak üzere tasarlanan Özel Seri tam otomatik şanzımanlar, iç tasarım ve parçalarının görülebilmesi için ayrıntıları ile sergilenirken; paletli araçlar için tasarlanmış X200 ve X1100 şanzıman serilerinin 3D ölçekli modelleri yer aldı. Şanzımanların mekaniklerinin sergilenmesinin yanı sıra ölçekli modeller, şanzımanların güç paketleri ile nasıl bütünleştiğini gösterdi.

Allison’un Askeri Serisi, 63.5 tona kadar ağırlığı olan ve 1120 kW (1500 bg) gücüne kadar dizel veya türbinli motora sahip paletli araçlar için tasarlanıyor. X200 ve X1100 serisi şanzımanlar, yön verme ve frenleme mekanizmalarını tek bir kompakt ve sağlam birimde bütünleştiren çapraz komuta özelliğini taşıyor. Dört ileri, iki geri vitese ve sarsıntısız ve etkin bir sürüş sağlayan tam güç hidrostatik direksiyona sahip bu modeller, modern motorlar ile kullanılan elektronik kontroller ve sarsıntısız, etkin bir dur/kalk sağlayan otomatik lock-up kavrama özelliğine sahip tork konvertörü ile donatılıyor.

800 beygir gücüne (597 kW) kadar motorlara uygun olan Allison Özel Seri şanzımanlar, yüksek bir performans sunmak üzere tekerlekli askeri araçlara en etkin şekilde bütünleştirilmesi için tasarlanıyor. Bu seri, dar veya geniş vites aralığı, iki motorlu Güç Çıkışı (PTO) özelliği, sürüşü güçlendiren 5. Nesil elektronik kontrol sistemleri, daha iyi fren sağlayan ve fren sisteminde yıpranmaları azaltan bütünleşik çıkış retarder seçeneğine sahip.

Otokar Arma 8×8

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz