Arma Kontrol, 2021 yılında ihracatını yüzde 35 artıracak

0
179
ArmaKontrolGenelMuduruveKurucusu_KorayKartal_gorsel
Arma Kontrol Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Kartal
Renault Trucks

Ürettiği bariyer ve güvenlik sistemleri ile dünyanın 52’den fazla ülkesine ihracat gerçekleştiren Arma Kontrol, yeni yıl ile birlikte ihracat hedeflerini büyüttü. 2020 yılını, ihracatını yüzde 20 artırarak 2,5 milyon dolarla kapatan Arma Kontrol, 2021 yılında yeni ürün ve teknolojilerle birlikte ihracatını yüzde 35 artıracak. ABD, Çin, Japonya gibi ülkeleri merceği altına alan Arma Kontrol, ihracat gerçekleştirdiği ülke sayısını 75’e çıkarmayı hedefliyor.  

Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle riskli alanlar için yüksek güvenlik ürünleri geliştiren Arma Kontrol, 2021 yılı ihracat hedeflerini belirledi. 2020 yılı ihracatını bir önceki yıla göre yüzde 20 artırarak yaklaşık 2,5 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren Arma Kontrol, yeni yılda ihracatta yüzde 35 artış hedefliyor. Ar-Ge yatırımlarında yeni ürün ve teknoloji geliştirmeye odaklanan Arma Kontrol, ABD, Çin ve Japonya gibi teknoloji lideri ülkelere bariyer ve güvenlik teknolojileri ihraç edecek.     

2021 yılında yeni ürün ve teknolojilere odaklanacak  

Güney Kore, Fransa, Suudi Arabistan, Katar, Dubai, Malezya gibi farklı coğrafyalardaki 52’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Arma Kontrol, ihracatının yüzde 60’ını Road Blocker, Mantar Bariyer ve yüksek güvenlikli ürünlerden elde ediyor. Bariyer ve güvenlik sistemleriyle dünyanın en kritik ve önemli bina, üretim tesissi, askeri ve kamu alanlarını koruyan Arma Kontrol, 2021 yılında yeni ürün ve teknolojilere odaklanarak ihracat gerçekleştirdiği ülke sayısını 75’e taşıyacak.   

Hedef dünya pazar payını yüzde 27’ye çıkartmak

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Arma Kontrol Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Kartal, “Arma Kontrol olarak günün değişen ihtiyaçlarını ve teknoloji trendlerini yakından takip ediyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana hayata geçirdiğimiz ‘ilk’ niteliği taşıyan ürünlerimizle Türk Malı kalitesini dünyayla tanıştırdık. Dünya güvenlik ve bariyer pazarından yüzde 15 pay alıyoruz. Her geçen gün ihracatımızı artırmaya yönelik girişimlerde bulunuyoruz. Bu anlamda Ar-Ge’ye her yıl ciddi yatırımlar yapıyoruz. Dünya pazar payımızı da yüzde 27’ye çıkartmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Cirodaki ihracat payı hedefi yüzde 80

Rusya ve Meksika gibi yeni pazarlar için görüşmelerine de devam ettiklerini belirten Kartal, “İhracatın ciromuzda yüzde 45’lik payı bulunuyor. Yeni hedeflerle birlikte bu payı da artırmak için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Hedefimiz yıl sonunda cirodaki ihracat payımızı yüzde 80’e çıkarmak. Bugün Ortadoğu’dan Avrupa’ya kadar birçok farklı kıtaya ihracat gerçekleştiriyoruz. ABD, Çin, Japonya, İngiltere ve İspanya gibi teknolojik rekabetin son derece yoğun olduğu pazarlarda da yer almak istiyoruz. Amacımız Türkiye’yi dünyanın bariyer ve güvenlik sistemleri merkezine dönüştürmek.” dedi.    

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz