Arkas Lojistik, seramik sektörünü UNICERA’da ağırladı

0
343
arkas-logistics
Arkas Lojistik, A‘dan Z’ye bir projenin tüm ihtiyacı olan lojistik hizmetlerini sunduğu seramik sektörünün temsilcileriyle UNICERA’DA bir araya geldi.

Denizyolu taşımacılığı sektöründe yıllık 100.000 TEU’yu aşan iş hacmiyle, Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında yer alan Arkas Lojistik, güçlü ve geniş acente ve network ağı sayesinde hem ihracat hem ithalat yüklemeleri için tüm dünyada limandan limana veya kapıdan kapıya tam hizmet veriyor. Karayolu ve demiryolunun yanı sıra hava kargo ile de müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler sunan Arkas Lojistik, UNICERA 2022 Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda buluştuğu seramik sektörü temsilcilerine hizmetlerini anlattı.

Fuarda konuşan Arkas Lojistik CEO’su Onur Göçmez, “Alanında dünyanın en büyük ikinci ihtisas fuarı olan UNICERA İstanbul-Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda olmayı önemsiyoruz. Yerli, yabancı çok sayıda firma ve ziyaretçi ile bir araya gelme şansı yakalıyoruz. Gerek yurtiçi gerekse yurtdışında bulunan geniş hizmet ağımızla hızlı ve güvenli çözümler sağlıyoruz ve seramik sektörünün her zaman yanında yer alıyoruz. Dünyanın her yerine uçtan uca tüm ihtiyaçları karşılama gücüne sahip olan Arkas Lojistik seramik sektörünün bu yılki 2 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmasında gerekli hizmetleri sunuyor” dedi.

360 derece hizmet

Pandeminin ardından değişen seramik sektörü ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştiren Arkas Lojistik, dünyanın herhangi bir bölgesinden başka bir bölgesine A‘dan Z’ye bir projenin tüm ihtiyacı olan lojistik hizmetlerini sağlıyor.

Güçlü ve geniş acente ağının yanı sıra bünyesinde oluşturduğu profesyonelleşmiş seramik özel departmanıyla da hem ihracat hem ithalat yüklemelerini tüm dünyada limandan liman ve kapıdan kapıya gerçekleştiren şirket, yükün özelliklerine ve ihtiyaca göre standart taşımaların yanı sıra referans proje taşımalarına da imza atıyor. Sadece seramik ve vitrifiye ihracatı değil, yurtiçi ve yurtdışı makine ve hammadde taşıma hizmeti de sunan Arkas Lojistik, Türkiye genelinde farklı illerde 14 deposu ile yurt içi depolamanın yanı sıra Avrupa içi parsiyel depolama ve dağıtım hizmeti de veriyor.  Türkiye ihracat yüklemelerinde hem full konteyner hem de parsiyel hizmeti veren şirket, özellikle ABD yüklemeleri için Istanbul (Ambarlı’dan) – New York direkt servisi ile alternatif yüklemeler yapıyor. 

Seramik sektöründe ihracat alanında Almanya, İngiltere, İsrail, Belçika, Fransa, Hollanda, Romanya, Polonya, ABD, İtalya, Fas ve Çekya ile ağırlıklı çalışan Arkas Lojistik, ithalat tarafında ise İtalya, Çin, Hindistan, Almanya, Ukrayna, İngiltere ve Portekiz ile hizmetlerine devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz