Anadolu Isuzu, Busworld Central Asia Fuarı’na katıldı

0
727
Busworld_Central_Asia01
Anadolu Isuzu, Kazakistan'da düzenlenen Busworld Central Asia Fuarı'na katıldı.

Anadolu Isuzu, 25 – 27 Haziran 2019 tarihleri arasında Kazakistan’ın Almatı şehrinde düzenlenen Busworld Central Asia Fuarı‘na katıldı. Fuar standında Türkiye’de üretilen ve CNG sistemine sahip Citiport otobüsünü sergileyen Anadolu Isuzu’ya ilgi yoğundu.

Türkiye’de üretilen ve dünyanın birçok ülkesine ihraç edilen Isuzu Citiport, 25 – 27 Haziran tarihleri arasında Kazakistan’ın Almatı şehrinde düzenlenen Busworld Central Asia’da Anadolu Isuzu standında sergileniyor. CNG (Compressed Natural Gas – Sıkıştırılmış Doğal Gaz) sistemine sahip altyapısıyla düşük tüketim ve çevre dostu olan Isuzu Citiport CNG’ye ilgi yoğundu.

Anadolu Isuzu, Busworld Central Asia Fuarı’nda CNG’li otobüsü Isuzu Citiport CNG’yi sergiledi.

Tüm dünya şehirlerinde düşük yayımı ve çevreye duyarlı araç kullanımının teşvik edilmesi neticesiyle gün yüzüne çıkan Isuzu Citiport CNG, sıkıştırılmış gaz yakıt sistemiyle hem düşük işletim maliyetlerine sahip hem de sıradan bir toplu ulaşım aracına göre çevreye verilen zararı azaltıyor.

Yetkililer, Türkiye’de üretilen, CNG sistemine sahip Citiport otobüsünü sergileyen Anadolu Isuzu standına ilginin yoğun olduğunu belirtti.

Hem teknolojik hem de ergonomik Isuzu Citiport

Anadolu Isuzu’nun Türkiye’deki fabrikasında ürettiği ve Busworld 2015’te, “Avrupa’nın En Konforlu ve Ergonomik Otobüsü” ödülünü kazanan Isuzu Citiport, 2018 yılında ise dünyaca ünlü tasarım yarışması A’Design Award & Competition’da, “Gold A’Design Award” tasarım ödülünü kazanarak konforunun yanı sıra tasarımını da tescillemiş oldu. Citiport’un yan omuz çizgisi, iç mekanın daha aydınlık ve geniş olmasını sağlarken, aynı zamanda engelli yolcuların cam bölümünden dışarıyı rahatlıkla izlemesini de mümkün hale getiriyor. Isuzu Citiport’un yan kısmındaki kayar hat levhası görünürlüğü artırırken, dayanıklı malzemeler ile tasarlanan geniş iç hacmi sayesinde yolcularına kentiçi ulaşımda azami konfor sunuyor.

CNG sistemine sahip Citiport otobüsler düşük işletim maliyetlerine sahip olurken, aynı zamanda toplu ulaşımda çevreye verilen zararın da azaltılmasıyla ideal toplu ulaşım aracı konumuna geliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here