Anadolu Grubu, Bi-Fikir KAP ile üniversite öğrencilerinin yenilikçi projelerini ödüllendirdi

0
463
anadoluisuzu-bifir_2.proje
Anadolu Grubu Bi-Fikir KAP finalinde Anadolu Isuzu ile Ek Panik Fren Sistemi projesini gerçekleştiren Berk Alpaslan ikinci oldu.

Anadolu Grubu’nun üniversite öğrencilerinin yenilikçi projelerini hayata geçirme hedefiyle başlattığı Bi-Fikir KAP’ın final etkinliği gerçekleştirildi. Anadolu Grubu’nun inovasyon platformu Bi-Fikir kapsamında düzenlenen Bi-Fikir KAP’a 110 üniversiteden toplam 313 proje önerisi geldi. Finale yükselen 9 proje arasından Adel Kalemcilik ile Çantamla Sağlığıma Renk Katıyorum projesini gerçekleştiren Nurdan Kayım birinci, Anadolu Isuzu ile Ek Panik Fren Sistemi projesini gerçekleştiren Berk Alpaslan ikinci, Anadolu Efes ile Tat Tablosu projesini gerçekleştiren Edip Ali Erdemir ise üçüncü oldu. Başarılı projeler sırasıyla 20 bin, 15 bin ve 10 bin TL ile ödüllendirilirken, Anadolu Grubu şirketlerinde uygulamaya alınma fırsatına kavuştu.

anadolu-bifikir_Toplu_foto
Anadolu Grubu’nun üniversite öğrencilerinin yenilikçi projelerini hayata geçirme hedefiyle başlattığı Bi-Fikir KAP’ın final etkinliği gerçekleştirildi.

Anadolu Grubu’nun, üniversite öğrencilerinin yenilikçi ve yaratıcı fikirlerini hayata geçirme hedefiyle düzenlediği Bi-Fikir KAP’ın (Kariyerini Anadolu Grubu’nda Planla) finali Anadolu Grubu Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Anadolu Grubu çalışanlarına yönelik inovasyon platformu Bi-Fikir kapsamında üniversite öğrencilerinin projeye dahil edilmesiyle hayata geçirilen Bi-Fikir KAP’ın final etkinliğine; Anadolu Grubu yönetim kurulu ve üst yönetim üyeleri, üniversite öğrencileri ve mentorlar katıldı. Etkinlikte yarı finali başarıyla tamamlayarak finale kalan 9 projenin sunumu yapıldı. Yapılan değerlendirme sonucu Adel Kalemcilik ile Çantamla Sağlığıma Renk Katıyorum projesini gerçekleştiren Nurdan Kayım birinci, Anadolu Isuzu ile Ek Panik Fren Sistemi projesini gerçekleştiren Berk Alpaslan ikinci, Anadolu Efes ile Tat Tablosu projesini gerçekleştiren Edip Ali Erdemir ise üçüncü oldu. Birinci proje 20 bin TL, ikinci proje 15 bin TL, üçüncü proje ise 10 bin TL ile ödüllendirildi.

anadolu_Hursit_Zorlu_1
Anadolu Grubu İcra Başkanı Hurşit Zorlu

Anadolu Grubu İcra Başkanı Hurşit Zorlu, Anadolu Grubu çalışanlarının yaratıcı fikirlerini özgürce sunabildikleri, fikirleriyle tüm Grup şirketlerine katma değer sağladıkları Bi-Fikir’i üniversite öğrencilerine açarak önemli bir adım attıklarını söyledi. Zorlu, “Gençlerimizin fikirlerine, projelerine önem veriyor, hayallerini gerçekleştirmelerine destek olurken ülkemizin geleceğine de büyük bir katkıda bulunuyoruz. Üniversite öğrencileri geleceğin çalışanları, geleceğin üreticileri ve geleceğin en önemli fikirlerinin mucitleri olarak her zaman odağımızda. Bi-Fikir ile Anadolu Grubu çalışanları tarafından hayata geçirilen projelerin gücüyle son 4 yılda toplam 575 milyon TL’lik değer yarattık. Bi-Fikir KAP kapsamında, gelecekte şirketlerimizde önemli pozisyonlarda yer alabilecek gençlerin programımıza katacağı yeniliklerle bu değerin katlanarak artacağına inanıyorum.” dedi.

anadolu_Osman_Alpturer
Anadolu Grubu İnsan Kaynakları Başkanı Osman Alptürer

Gençlere fikirlerini Anadolu Grubu’nda hayata geçirme olanağı sunuyoruz

Final etkinliğinde konuşan Anadolu Grubu İnsan Kaynakları Başkanı Osman Alptürer, geniş bir faaliyet alanında önemli istihdam rakamlarına ulaşan bir Grup olarak, yeni yeteneklerin, yeni bakış açılarının değerlendirilebileceği pek çok alana sahip olduklarını dile getirdi. Alptürer, “Grubumuzun inovasyon çalışmalarına, sevgili üniversiteli arkadaşlarımızı dahil ettik ve onların yenilikçi fikirlerini, hayallerini Anadolu Grubu’nda hayata geçirmelerini sağlamak için, kampüs markamız KAP (Kariyerini Anadolu’da Planla) ile Bi-Fikir’i birleştirerek Bi-Fikir KAP’ı hayata geçirdik. Öğrencilerimize, henüz ticari süreçlere entegre olmamış ama belki de çok önemli bir fark yaratacak olan fikirlerini hayata geçirirken, inovasyona önem veren, teknolojiyi kullanan bir ortamda kariyer fırsatı sunuyoruz. Bi-Fikir KAP ile üniversite öğrencilerine kendilerini ifade etmeleri ve hayallerini gerçekleştirebilmeleri konusunda destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.

anadolu-bifikir_1.proje
Anadolu Grubu Bi-Fikir KAP finalinde Adel Kalemcilik ile Çantamla Sağlığıma Renk Katıyorum projesini gerçekleştiren Nurdan Kayım birinci oldu.

Bi-Fikir KAP ile üniversite öğrencilerinin fikirleri 31 Aralık 2018 tarihine kadar www.kap.bi-fikir.com adresi üzerinden toplandı. 110 üniversitenin 164 bölümünden toplam 313 proje önerisi geldi. Bilgi teknolojileri platformuna 621 öğrenci üye oldu. Yarı finale yükselen 17 projenin arasından seçilen 9 projenin sahiplerine Anadolu Grubu tarafından organize edilen Bi-Fikir KAP Bootcamp kapsamında eğitim ve mentorluk desteği verildi. Finalde dereceye giren projeler 1 Kasım 2019 tarihinde düzenlenecek Anadolu Grubu Bi-Fikir Festivali’nde projelerini tanıtacak, başarılı projeler alanına göre Anadolu Grubu şirketlerinde uygulamaya alınacak.

anadolu-fikir_3.proje
Anadolu Grubu Bi-Fikir KAP finalinde Anadolu Efes ile Tat Tablosu projesini gerçekleştiren Edip Ali Erdemir üçüncü oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here