Allison Ventures, Niron Magnetics ile stratejik yatırım yapıyor

0
24
Allison Transmission
Allison Transmission'ın girişim sermayesi kolu, elektrikli araç tahrik motorlarına ve yenilenebilir enerji sistemlerine entegrasyon için sürdürülebilir, nadir olmayan element mıknatıslarının geliştirilmesine yatırım yapıyor.

Allison Transmission‘ın yatırım sermayesi kolu Allison Ventures, sürdürülebilir, nadir olmayan element mıknatıslarının üretiminde öncü olan Niron Magnetics şirketine stratejik bir yatırım yapıyor. Bu yatırım, temiz enerji çözümlerinin geliştirilmesinde ve kritik malzemelere olan bağımlılığın azaltılmasında önemli bir kilometre taşı oluyor.

Niron Magnetics İcra Kurulu Başkanı Jonathan Rowntree, “Niron Magnetics olarak Allison Ventures ile stratejik bir ortaklık yapabilmek oldukça heyecan verici. Ticari hizmet tahrik çözümlerindeki uzmanlıkları ve ağları, Clean Earth Magnet teknolojimizin benimsenmesini hızlandırmada ve pazar erişimimizi genişletmede etkili olacak” şeklinde açıkladı.

Niron Magnetics, nadir toprak elementlerine ihtiyaç duymadan güçlü kalıcı mıknatısların üretilmesini sağlayan çığır açan bir teknoloji geliştirdi. Kapsamlı bir patent portföyüne sahip Niron Magnetics, mıknatıs endüstrisinde devrim yaratmaya ve nadir toprak elementlerin küresel tedarik zinciriyle ilgili zorluklarını çözmeye hazırlanıyor.

Niron Magnetics
Niron Magnetics, nadir toprak elementlerine ihtiyaç duymadan güçlü kalıcı mıknatısların üretilmesini sağlayan çığır açan bir teknoloji geliştirdi.

Allison Ventures ve Niron Magnetics arasındaki stratejik ortaklık, ticari hizmet mobilitesinde sürdürülebilir ve çevre dostu çözümlere yönelik artan talebi karşılıyor. Allison Ventures, Niron Magnetics’in çalışmalarına katılarak otomotiv endüstrisindeki diğer liderlerin yanı sıra Niron’un nadir olmayan element teknolojisinin ticarileştirilmesini ve genişletilmesini desteklemeyi planlıyor.

Allison İcra Direktörü ve Teknoloji Başkanı Mike Foster ise şu şekilde açıkladı: “Mobilite endüstrisi daha temiz teknolojilere doğru geliştikçe bu ürünleri sürdürülebilir bir şekilde sunmak, kritik önem taşıyor. Küresel elektrifikasyonu sağlama ve nadir toprak mıknatıslarına sürdürülebilir bir alternatif sunma misyonları doğrultusunda Niron Magnetics ile ortaklık yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Niron’un Clean Earth Magnet (Temiz Dünya Mıknatıs) teknolojisi, elektrikli motorlar ve diğer kritik uygulamalar için ihtiyaç duyulan nadir toprak elementlerinin küresel talebini ve tedarik risklerini karşılamayı amaçlıyor.”

Allison Ventures’ın yatırımı, nadir toprak elementlerine olan talebin üretimi geride bırakmaya devam ettiği, tedarik zincirinde zayıf noktalara ve çevresel kaygılara yol açtığı kritik bir zamanda gerçekleşti. Niron Magnetics’in nadir olmayan element mıknatısları, elektrikli araç tahrik motorları ve yenilenebilir enerji sistemleri de dahil olmak üzere çeşitli uygulamalara sorunsuz bir şekilde entegre edilebilen, sürdürülebilir ve uygun maliyetli bir çözüm sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz