Allison Transmission’ın eGen FlexTM elektrikli hibrit çözümü, New York kentiçi otobüslerinde kullanılacak

0
95
Allison-Transmission_eGen-flex-system
Tam elektrikli çalışma kapasitesine sahip eGen Flex, yaşam kalitesini artırmak ve çevrenin korunmasını desteklemek üzere Mayıs ayında New York’ta hizmete başladı.

Allison Transmission, yeni nesil elektrikli hibrit tahrik çözümü eGen Flex’in mayıs ayında New York City Transit’te (NYCT) hizmete sunulduğunu duyurdu.  

Allison elektrikli hibrit sistemi, devrim niteliği taşıyan kabiliyetleri ve müşterilerin ihtiyaç duyduğu anda tam elektrikli sürüş kabiliyetini, tam elektrifikasyon için ek altyapı gereksinimleri olmaksızın sunuyor. eGen Flex sistemi, görev döngüsü ve çevre donanımların ihtiyaçlarına bağlı olarak 16 km’ye kadar tam elektrikli sürüş kabiliyetine sahip. Tam elektrikli çalışma özelliği, sıfır emisyon bölgeleri ve yolcu duraklarında daha sessiz, temiz bir çevre sağlanması için Geofencing teknolojisinin kullanımı ve otomatik devreye girmesi ile yaşam kalitesinin artırılmasına ve çevrenin korunmasına destek olacak.

Çevreci elektrik enerjisiyle klima ve elektrikli ısıtma gibi aksesuarları optimum verimlilikte çalıştırma kabiliyetine sahip Allison eGen Flex sistemi, geleneksel dizel otobüse kıyasla yakıt ekonomisini yüzde 25’e kadar iyileştirebiliyor. Bu aksesuarların elektrik gücüyle çalıştırılması, motor üzerindeki yükü hafifleterek araç ömrü boyunca yakıt tüketimini ve bakım maliyetlerini azaltıyor. Aynı zamanda bir yandan fosil yakıtlara olan bağımlılığı azaltırken, diğer yandan da hizmet süresini artırıyor.

Allison Transmission Kuzey Amerika Satış Başkan Yardımcısı Rohan Barua, yaptığı açıklamada “Elektrikli hibrit sistemlerimiz, belediyeler ve filoların işletilmesinde en verimli sonuçları sunmaya devam ederken, sektörde lider performans, güvenilirlik ve dayanıklılığı sağlıyor. Şu anda Allison şanzıman ve elektrikli hibrit tahrik çözümleri donanımına sahip 2.500 adet NYCT otobüsü mevcut. Emisyonları azaltacak, yakıt tasarrufunu artıracak ve sürüşü genel olarak kolaylaştırarak yolcuların yaşam kalitesini artıracak ileri teknolojiye geçtiğimiz mevcut aşamada toplu taşıma operatörü NYCT ile uzun süreli ilişkimizin devam etmesini istiyoruz.” dedi.

Kuzey Amerika’daki en büyük toplu taşıma kuruluşu olan New York City Transit filosunda şu anda 5.700’ün üzerinde otobüs bulunuyor. Hafta içi her gün yaklaşık 2,2 milyon kişi, işe, okullarına ve diğer temel hizmetlere erişim için otobüsle ulaşım sağlıyor. NYCT, çevresel ayak izini iyileştirmek, fosil yakıtlara olan bağımlılığı azaltmak ve daha iyi bir sürüş deneyimi sunabilmek amacıyla, Allison ile işbirliği içerisinde çalışarak eGen Flex elektrikli hibrit sistemini kamu hizmetinin ileri sürdürülebilir teknolojilerine entegre ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here