Marcopolo, 200 adet Generation 8 seyahat otobüsü sattı

0
154
marcopolo-vendas-g8-1
Marcopolo, tanıtımdan sadece bir ay sonra önemli bir başarı elde ederek 200 adet Generation 8 seyahat otobüsü sattı.

Bir aydan biraz daha uzun bir süre önce tanıtılan Marcopolo Generation 8 seyahat otobüsü, Brezilya ve Latin Amerika pazarlarındaki müşterilere 200 adet satılarak önemli bir kilometre taşına ulaştı. Sonuç, 40’tan fazla şirket tarafından yapılan satın almaları temsil ediyor ve tanıtım öncesi ziyaretler sırasındaki ve daha da yüksek verimlilik, konfor, güvenlik ve sürdürülebilirlik standartları getiren yeni modellerin resmi sunumundan sonraki yüksek müşteri kabulünü gösteriyor.

Müşterilerin büyük çoğunluğunun, yenileme programlarını öngörerek ve yolcuları çekmek ve elde tutmak için daha fazla teknoloji sunarak yeni aracı filolarına dahil etmeye karar verdiğini söyleyen Marcopolo CEO’su James Bellini, “Müşterilerimiz bu yılın sonunda turizmin canlanacağı konusunda iyimser ve karayolu taşımacılığını teşvik etmek için operasyonlarına mükemmellik katan son teknoloji araçlardan daha iyi bir şey olamaz.” dedi.

Yöneticiye göre charter segmentinde talep hala yüksek ve turizm operatörleri aşılama ile elde edilen gelişmelerden ve yolcuların seyahatlerine ve tatillerine devam etme konusundaki güvenlerinin artmasından dolayı iyimser.

Generation 8 modellerinin mevcut sipariş hacmiyle, Ana Rech tesisinde bu modellerin üretimine özel olarak tahsis edilen üretim hattı 2021’in sonuna kadar dolu bir programa sahip. James Bellini, “Piyasa tarafından çok iyi karşılanan Generation 8 modelleri için yeni siparişler 2022’den itibaren teslim edilecek.” şeklinde açıkladı.

2021’in ikinci çeyreğinde Marcopolo‘nun üretimi, 2020’nin aynı dönemine göre yüzde 21.6 artarak toplam 2 bin 483 adede ulaştı. Sonuç, aynı karşılaştırmalı dönemde ülkedeki toplam otobüs karoseri üretiminde kaydedilen yüzde 4,7’lik artışın dört katı.

marcopolo-vendas-g8-2
2021’in ikinci çeyreğinde Marcopolo’nun üretimi, 2020’nin aynı dönemine göre yüzde 21.6 artarak toplam 2 bin 483 adede ulaştı.

Paradiso G8 1800 DD, en çok satan

Generation 8‘in en popüler modeli Paradiso 1800 Çift Katlı, özellikle Generation 8’in otobüs segmentine sunduğu 140’ın üzerinde yeni sürücü, yolcu ve operatör özelliği sayesinde ulaşım operatörleri arasında en fazla ilgiyi topladı.

Yeni neslin kavramı, Konfor, Güvenilirlik ve İşletme Maliyeti’nde kazanç sağlayan 60’ın üzerinde patentle sonuçlandı. Modeller, Marcopolo DNA’sına ve sadece 0,379 aerodinamik katsayısı ile benzeri görülmemiş bir tasarıma sahip. Özel malzemelerin kullanılması bir diğer avantaj. Yeni tavan; azaltılmış ağırlık, daha fazla dayanıklılık ve sağlamlık ile tamamen alüminyumdan üretildi. Diğerlerinin yanı sıra tamponları, ön ızgarayı ve arka kapağı imal etmek için özel polimer hammaddelerin kullanılması, mükemmel mekanik özelliklere sahip daha hafif, son derece dayanıklı parçalar ve yüksek kalite ve bitiş standardı sağlayan boya uygulamak için ideal bir yüzey sağlıyor.

Yenilikler arasında, sürücü için pasif güvenliği artıran bir kabin koruma yapısı, şu anda piyasada bulunan modellere göre 3,5 kata kadar daha etkili aydınlatma sağlayan ön farlar ve otomobil endüstrisinin en modern kavramlarını temel alarak otobüslerin üretiminde standardizasyonu ve otobüs üretim kalitesini daha da yükselten optimize edilmiş üretim süreçlerinin benimsenmesi yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here