Allison Transmission, kamyonlar için tam entegre elektrikli tahrik sistemini tanıttı

0
1105
Allison-AXE
Allison Transmission, orta ve ağır sınıf kamyonlar için üretilen en güçlü e-aks sistemlerinden biri olan AXE serisini tanıttı.

Allison Transmission, orta ve ağır sınıf kamyonlar için üretilen en güçlü e-aks sistemlerinden biri olan AXE Serisi‘ni tanıttı. Ticari kamyonların standart şasisine dingil boyunca uyacak şekilde tasarlanmış tam entegre bir elektrikli güç aktarma sistemi olan AXE Serisi’nde, elektrik motorları, 2 vitesli şanzıman, yağ soğutucular ve pompalar bulunuyor. Ayrıca, eksiksiz bir aktarma organı çözümü için güç elektroniklerini de kapsıyor.

Allison Transmission Başkanı ve CEO’su David S. Graziosi, yaptığı açıklamada “100 yılı aşkın süredir inovasyon önderi olmamızla birlikte Allison, ticari taşıt endüstrisinin elektrikli aktarma organları çözümleri ile de dönüşümüne öncülük ediyor. AXE Serisi, ağır hizmet tipi kamyon sınıfında bu güç seviyesini, kompakt boyutu ve sade tasarımı sağlayan ilk e-aks diyebiliriz. Çözümümüz, ticari kamyonlar için geliştirilebilecek en verimli ve güçlü sistemlerden biri olduğu için gurur duyuyoruz.” dedi.

David-S.-Graziosi_Allison-Transmission-Baskani-ve-CEO_Gorsel-4
Allison Transmission Başkanı ve CEO’su David S. Graziosi

2019 Automotive News PACE Ödülü finalisti olan Allison AXE Serisi, orta ve ağır hizmet kamyonları için bir milyon mil tasarım ömrüne sahip. Sistem, bir veya iki vitesli elektrik motorunu ve çoklu-vites bir şanzımanı birleştirerek, ilave tahrik parçaları ve destek yapılarına duyulan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Çift motorlu dingil, 536 beygir gücünde (400 kilowatt) kesintisiz bir güce ve 738 beygir gücünde (550 kilowatt) azami çıkış gücüne sahip. Bu araçlar için bir tandem dingil yapılandırması da mevcut. Gerikazanımlı frenleme sistemiyle, fren esnasındaki torkun yüzde 100’ü kullanılabiliyor. AXE Serisi’nin tam entegrasyonu, dahili soğutma sayesinde üstün verimlilik ve sınıfının en iddialı kesintisiz güç aktarımını sunuyor.

AXE Serisi; atık kamyonları, okul servisleri, ağır yük ve dağıtım kamyonları dahil olmak üzere neredeyse tüm ticari taşıtlarda elektrikli güç aktarımını mevcut standart şasiye entegre etmek için tek ve çift motor seçenekleriyle sunuluyor. Böylece tak çalıştır tasarım çözümü ile AXE Serisi’nin montaj sürecinde verimlilik sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here