Aksigorta’dan tamamlayıcı trafik paketleri

0
656
Aksigorta tamamlayıcı trafik paketleri

Aksigorta ekonomik nedenlerle kasko yaptırmayan araç sahipleri için bütçeye uygun primlerle tam güvence sunan Tamamlayıcı Trafik Paketleri ürününü tasarladı. Ürün piyasaya çıkalı henüz iki ay olmasına rağmen 24 bin araç Aksigorta Tamamlayıcı Trafik Paketleri ile güvence altına alındı.

Sigorta şirketleri, dört araçtan sadece birinin kasko güvencesi altında olduğu gerçeğinden hareketle, özellikle ekonomik nedenlerle kasko yaptırmayan sürücüler için bütçeye uygun yeni fırsatlar sunuyor. Araç sahiplerinin kasko yaptırmama motivasyonlarını inceleyen Aksigorta, iyi sürücü oldukları gerekçesi ile uzun yıllardır kaza yapmamış olmaları, pahalı bulmaları, trafik sigortasına yüksek bir prim öderken kaskoyu bütçelerine önemli bir ek yük olarak görmeleri gibi gerekçeler öne süren araç sahipleri için, bütçeye uygun primlerle tam güvence sunan yeni bir ürün tasarladı.

Trafik sigortası olan kaskosu bulunmayan 4 yaş üstü ve değeri 100 bin TL altında olan yaklaşık 7 milyon araç sahibinin yararlanabileceği Aksigorta’nın yeni ürünü toplamda 536 TL primle araçlara tam güvence sunuyor. Piyasaya sunulalı henüz iki ay olmasına rağmen 24 bin araç Aksigorta Tamamlayıcı Trafik Paketleri ile güvence altına alındı.

Zorunlu trafik sigortası yalnızca karşı tarafın hasarını öderken, Aksigorta Tamamlayıcı Trafik Paketleri, trafik sigortasının güvence altına aldığı tüm durumlarda müşterilerin kendi araçlarında oluşabilecek hasar riskini de güvence altına alıyor, modüler yapısıyla satın alınabilme kolaylığı, paket fiyatları ile de maliyet avantajı sağlıyor.

Doğal Afetlerin bu yıl sigortalı araçlara verdiği zarar 78 milyon TL

Son dönemde iklim değişikliklerine bağlı olarak gelişen sel, dolu gibi doğa olayları sigortalı araçlarda 2017 yılında yaklaşık 676 milyon TL, bu yıl ise 78 milyon TL hasara neden oldu. Aksigorta’nın yeni ürünü, tek başına satın alınabilen Tamamlayıcı Doğal Afet Paketi ile 126 TL gibi ekonomik bir primle araçları trafik sigortasının karşılamadığı deprem, dolu, sel, su baskını ve fırtına gibi doğal afetlere karşı güvence altına alıyor.

Üç paket, tam güvence

Tamamlayıcı Trafik Paketleri üç ayrı paketten oluşuyor. 347 TL’den başlayan fiyatlarla sunulan Tamamlayıcı Çarpışma Paketi, trafik sigortasının karşılamadığı, çarpma, çarpışma sonucu müşterinin kendi aracında oluşan hasarı karşılayarak aracın korumasını tamamlıyor. Geniş teminat seçenekleri ve belirli bir limite bağlı olmaksızın araç bedeli kadar koruma sağlaması ile dikkat çeken bu paket, trafik kademesine ve araç bedeline göre sabit fiyat garantisi ile de maliyet avantajı sağlıyor. Tamamlayıcı Çarpışma Paketi aynı zamanda yol yardım, ikame araç, ferdi kaza ve hukuk koruma, mini onarım ve ücretsiz kara ambulansı gibi katma değeri yüksek ek faydalar ile hayatı kolaylaştırıyor.

126 TL’ye sunulan Tamamlayıcı Doğal Afet Paketi, trafik sigortasının karşılamadığı doğal afet sonucu oluşan hasarları karşılayarak aracın korumasını tamamlıyor. Deprem, dolu, sel, su baskını ve fırtınaya karşı araç güvencesi sağlıyor. Türkiye’de doğal afet teminatının ayrı satılabilmesi ile bir ilk özelliği taşıyan bu paket, sabit fiyat garantisi ile trafik sigortasına ek olabileceği gibi tek başına da satın alınabiliyor.

Tamamlayıcı Sorumluluk Paketi, trafik sigortasındaki İMM teminatını 100.000 TL artırıyor. 63 TL sabit fiyat ile sunulan bu paket, trafik sigortası limitlerinin yetmediği maddi ve bedeni hasarlarda ek koruma sağlıyor.

Modüler yapısı sayesinde, trafik sigortası olan müşteriler, Tamamlayıcı Çarpışma Paketi ve Tamamlayıcı Doğal Afet Paketi’ni ayrı ayrı alabilirken, Tamamlayıcı Sorumluluk Paketi ek paket olarak diğer iki paketten biri ile birlikte satın alınabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here