Aksaray Belediyesi’nin tercihi Conecto

0
1478
Aksaray-Belediyesi-6-adet-Mercedes-Benz-Conecto-Solo-4
Mercedes-Benz Conecto Solo, Aksaray Belediyesi’nin tercihi oldu.

Aksaray Belediyesi, şehrin ulaşım ihtiyaçlarının daha konforlu ve güvenli biçimde karşılanması için 6 adet Mercedes-Benz Conecto Solo aracı, Aksaray Belediye Binası önünde düzenlenen törenle teslim aldı. Teslimat töreninde araçlar Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’e, Mercedes-Benz Türk Otobüs Müşteri Hizmetleri Grup Müdürü Özgür Taşgın tarafından teslim edildi.

Mercedes-Benz Türk Otobüs Müşteri Hizmetleri Grup Müdürü Özgür Taşgın, törende yaptığı konuşmada “2019 yılının son çeyreğinde kredi faizlerinin düşmesi ile hareketlenen şehiriçi otobüs satışlarımız, pandeminin etkisi ile sekteye uğrasa da haziran ayından itibaren gözlemlenen normalleşme süreci teslimatlarımızın yeniden yapılabilmesini mümkün kıldı. Bir Mercedes-Benz şehri olarak gördüğümüz Aksaray’a 6 adet Conecto Solo’yu teslim ederek bir ilki gerçekleştiriyoruz. Dünyanın en modern otobüs fabrikalarından biri olan Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretilen Conecto Solo araçlarımızın ileri güvenlik teknolojileri sayesinde Aksaraylılar trafikte güvenle seyahat edecekler. Conecto Solo’nun geniş yolcu kapasitesi sayesinde Aksaray halkı sosyal mesafelerini koruyarak gönül rahatlığıyla ulaşımlarını sağlayacak. Düşük yakıt tüketiminin sağladığı uygun işletim maliyetleri ve yüksek üretim kalitesiyle Conecto Solo modelimizin Aksaray Belediyesi’ne uzun yıllar boyunca hizmet edeceğinden eminiz. Aksaray halkının ulaşım ihtiyaçlarında Conecto Solo otobüslerimizi tercih ederek konfor ve güvenliği önceliklendiren Aksaray Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Mercedes-Benz markamıza güvenlerinden ötürü Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’e otobüslerimizin hayırlı olmasını dilerken; Aksaray halkının sağlıklı günlerde araçlarımızla seyahat etmelerini temenni ediyoruz.” dedi.

Aksaray-Belediyesi-6-adet-Mercedes-Benz-Conecto-Solo-5
Gerçekleştirilen teslimat törenine Aksaray Milletvekili Ayhan Eren, Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik ve Mercedes-Benz Türk Otobüs Müşteri Hizmetleri Grup Müdürü Özgür Taşgın ile Küresel Kamyon Sipariş Yönetim Müdürü Ender Pak katıldı.

Aksaray Belediye Başkanı Enver Dinçer ise “Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde belediyemiz, koronavirüs salgınına karşı gereken tüm önlemleri alarak halkımızın bu olumsuzluklardan asgari şekilde etkilenmesini amaçlamıştır. Haziran ayından itibaren yaşanan normalleşme sürecinde halkımıza en iyi hizmeti verebilmek adına toplu taşıma araçlarımızı genişletme kararımızı alırken sosyal mesafe kurallarını gözeterek Mercedes-Benz Conecto Solo otobüslerinden yana tercihimizi yaptık. Toplu taşımadaki sorunları en aza indirmek ve yoğun hatlarda sefer sayılarını artırmak adına araç filomuza 6 yeni otobüs katarak toplamda 11 otobüs ile halkımızın ulaşım ihtiyacını karşılıyoruz. Hemşehrilerimize sağlıklı, konforlu, güvenli ve huzurlu bir ulaşım sağlamak için çalışıyoruz. Belediyemizin hizmetlerinde yeni bir mihenk taşı niteliğindeki bu teslimatın gerçekleşmesinde emeği geçen tüm Mercedes-Benz Türk yetkililerine teşekkürlerimi sunarken; yeni otobüslerimizin Aksaraylılara hayırlı olmasını, güzel ve sağlıklı günlerde seyahat etmelerini diliyorum.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz