AKO Grup, lojistik altyapısını güçlendiriyor

0
153
Petlas_Yeni_TIR_
AKO Grup, ciro artışına paralel fabrikaların üretim ve lojistik ihtiyaçları doğrultusunda lojistik altyapısına düzenli yatırımlar yapıyor.

AKO Grup, bünyesinde faaliyet gösteren PETLAS, AKO Akü, Ako Jant ve AKO Lastik Kaplama şirketlerinin ticari hacminde düzenli yatırımlarla elde ettiği artışı, güçlü lojistik altyapısı ile destekliyor. Yurtiçi ve ihracat pazarında büyümeye yönelik altyapıyı güçlendirme amacıyla yapılan yatırımla satın alınan 25 yeni TIR çekicisi, AKO Lojistik birimi envanterine girdi.

Üretimle büyüyen AKO Grup, ciro artışına paralel fabrikaların üretim ve lojistik ihtiyaçları doğrultusunda lojistik altyapısına da düzenli yatırımlar yapıyor. Yurtiçi ve karayolu ile ihracat gerçekleşen yurtdışı pazarlarındaki büyümeye yönelik lojistik altyapıyı güçlendirme hedefiyle yapılan bu yeni yatırımlarla AKO Lojistik Birimi envanterine katıldı. AKO Lojistik araç parkı yeni satın alınan 25 TIR ile filosunu 175 adet çekici ve dorseden oluşan dev bir filoya dönüştürmüş oldu.

Türkiye’nin dört bir yanına ve dünya pazarlarına ulaşan ürünlerin sevkiyatlarına ve üretim şirketlerinin ihtiyaçlarına yönelik lojistik hizmetleri, PETLAS Kırşehir Fabrikası’nda yerleşik AKO Lojistik Birimi tarafından yönetiliyor. 

AKO Grup’un üretim şirketlerinin ihtiyaçları doğrultusunda lojistik altyapısını da düzenli yatırımlarla sürekli geliştirildiğini ifade eden AKO Grup Yönetim Kurulu Üyesi Safa Özcan, “Bu yatırımlar çerçevesinde AKO Lojistik araç parkımız, yeni satın alınan 25 adet Mercedes Actros 1848 TIR çekicisiyle daha da büyütüldü. AKO Lojistik Birimi envanterimize giren bu 25 araç, yurtiçi ve karayolu ile ihracat gerçekleşen yurtdışı pazarlarındaki büyümeye yönelik lojistik alt yapıyı güçlendirme hedefiyle satın alındı.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here