AKO Akü’den Süper Turbo serisi

1
646

AKO Grup bünyesinde 2016 yılında Çankırı’da üretime başlayan AKO Akü, yatırımları ve teknolojileriyle sektörüne yeni değerler katmaya devam ediyor. AKO Akü, vibrasyon ve ömür dayanımında normal akülere göre dört kat fark yakalayan Süper Turbo ağır hizmet akülerinin seri üretimine başladı.

AKO Akü, otobüs, kamyon ve ağır iş makinelerine yönelik Süper Turbo ağır hizmet akülerinin testlerini tamamlayarak, seri üretime başladı. Süper Turbo serisi aküler, Türkiye’de ilk kez AKO Akü tarafından kullanılan Hidro Karbon Polimer katmanı ile vibrasyon ve ömür dayanımında normal akülere göre dört kat fark yakaladı. Yapılan ömür testlerinde Matrix Press ve Hidro Karbon Polimer tasarımı ile tam kapalı ağır hizmet aküleri darbe ve titreşim ortam sonuçları ile yüksek performans sergiledi.

Hulki Büyükkalender

Akünün iç tasarımında kullanılan “Hidro Karbon Polimer” katmanı bir iskelet tutucusu şeklinde akünün ömrünü dört kat uzatarak beklenenlerin de ötesinde başarılı bir sonuç verdi. Yapılan ömür testlerinde özellikle darbe ve titreşim ortam sonuçları değerlendirildi. “Matrix Press” dizaynı ile akülere uygulanan “Hidro Karbon Polimer yapı” teknolojisi, akü hücrelerinde yüksek performans gösterdi.

Özellikle ağır hizmet iş makinelerinde uzun saatler boyunca yüksek sıcaklık altında ve yoğun güç tüketimi gerektiren koşullarda hizmet vermesi beklenen 225 Ah’lik tam kapalı ağır hizmet akülerinde “Matrix Press” tasarımı ile başarıyla uygulanan “Hidro Karbon Polimer yapı” teknolojisi akü hücrelerinde özel talebe göre uygulanabilecek.

Türkiye’de tek, dünyada sayılı

AKO Grup bünyesinde yer alan AKO Akü, Çankırı’da AKO Prestige ve Turbo Akü marka akülerin yerli üretimlerini gerçekleştiriyor. Akü üretiminde sektörde kullanılan en gelişmiş ve görece en iyi sonuçları veren üretim tekniği olan Matrix Press (Punch) ve Kaizen Tüneli teknolojisi Türkiye’de sadece AKO Akü’de bir arada kullanılıyor. Bu teknolojiler sayesinde aküler üretilirken daha dayanıklı oluyor ve yıllarca en üst seviyede enerji sağlayabiliyor.

Otomotiv yan sanayide Türkiye’nin markası olma yolunda ilerleyen AKO Akü’nün, rekabet hedefinin merkezinde Avrupa yer alıyor. Türkiye ekonomisine ve ihracatına önemli katkı sağlamayı hedefleyen fabrika, akü sektöründe sadece Türkiye’de değil Avrupa’daki en büyük üretim alanı olacak. AKO Akü, bu alanda en üst seviye olarak kabul edilen ve dünya çapında da sayılı kuruluş tarafından kullanılabilen Matrix Press (punch) ve Kaizen Tüneli üretim teknolojilerini bir arada kullanabilen Türkiye’deki tek tesis olarak dikkat çekiyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here