Ağır vasıta lastikleri pazarı, 2016’nın son çeyreğinde yüzde 15’in üzerinde büyüdü

1
1222
Renault Trucks

2016 yılında Türkiye ağır vasıta lastikleri pazarı son üç yıldır olduğu gibi büyüme grafiğini sürdürdü. 2013 yılından bu yana Avrupa bölgesinde ağır vasıta lastikleri sınıfında önderliği elinde bulunduran Türkiye, bu yıl da özellikle son üç aylık dönemde gerçekleştirdiği satışlarla küresel pazarlardaki konumunu pekiştirdi. Özellikle son yıllarda büyük projelerin inşaasının da etkisiyle tüm dünyada en hızlı büyüyen ağır vasıta lastik pazarı olan Türkiye barındırdığı yüksek potansiyel nedeniyle Michelin Grup için de büyük potansiyel taşıyor.

Sertan Akçagöz: Türkiye stratejik bir rol üstleniyor

2016 yılında ağır vasıta lastikleri pazarında beklentilerle uyumlu olarak büyüme yaşandığını kaydeden Michelin Türkiye Ağır Vasıta Lastikleri Ticari Direktörü Sertan Akçagöz, “Türkiye, süregelen kentsel dönüşüm ve mega projelerin katkısıyla Avrupa bölgesinde ağır vasıta pazarında stratejik bir rol üstleniyor. Bu güçlü yapısı nedeniyle ülke olarak performansımız Michelin Grubu’nun tüm Avrupa sonuçlarının da başarısını doğrudan belirliyor. Michelin Türkiye’nin performansı, Avrupa bölge sonuçlarını doğrudan etkiliyor.” dedi.

 “Pazar 2 milyonun üzerine çıktı”

Sertan Akçagöz, sözlerine şöyle devam etti: “1 milyon 700 binin üzerinde yeni lastik ve  450 binin üzerinde sırt ile toplam ağır vasıta pazarı 2 milyonun üzerine gerçekleşti. Son üç ayda yüzde 15’in üzerinde büyüyerek ekonomiye olumlu etki yaratan ağır vasıta lastikleri pazarı, yılı toplamda en az yüzde 5’lik büyüme ile kapatıyor. Hedeflerimizle uyumlu bir yıl performansı gerçekleşti. Ülke olarak geçirdiğimiz süreçte de hedeflerimizde bir değişiklik olmadı. Michelin olarak bizim içinse diğer grup markalarımızın performanslarının da etkisiyle başarılı bir yıldı. Ağır vasıta sınıfında pazarın da üzerinde büyüme kaydettik. Bu başarılı performansımızın ardında tabii ki Michelin markasının kalitesi en büyük rolü oynuyor. Pek çok mega projede yer alıyoruz. Lastiklerimiz İstanbul’da inşaatı devam eden şehrin üçüncü havalimanında çalışan 300 Volvo FMX kamyonunu donatıyor ve maliyetlerde önemli ölçüde verimlilik sağlıyor.”

 Michelin’den 360 derece lastik hizmeti

Michelin, kilometre başına faturalandırma, yol yardımı, raporlama, stok yönetimi, lastik bakım yönetimi, filo yönetimi ve çözüme bağlı hizmetler sunan Michelin Solutions ile işletmelere lastik yönetimi hizmetleri sunuyor.

Sertan_Akcagoz
Sertan Akçagöz

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz