Abu Dabi, 168 adet Volvo şehirlerarası otobüs sipariş etti

0
1179
volvobus-ABU-DHABI-2019-
Castrosua Magnus E gövdesine sahip Volvo B11R Euro 6 şasiler, Abu Dabi Taşımacılık İdaresi tarafından satın alınan ilk Euro 6 otobüsler olacak.

Abu Dabi Taşımacılık İdaresi (DoT), Volvo Otobüs ve Famco Al Futtaim Auto & Machinery Co (Famco)’dan 168 adet lüks şehirlerarası otobüs sipariş etti. Şasi siparişi, Volvo için Abu Dabi’deki şimdiye kadarki en büyük sipariş oldu. 

Kısa bir süre önce Volvo, Dubai’den ilk teslimatları 2019’un üçüncü çeyreğinde başlayan 373 adet kentiçi otobüs siparişi almıştı. Abu Dabi Taşımacılık İdaresi, şimdi de işletmecileri için 168 adet lüks şehirlerarası otobüs siparişi verdi. Bu son siparişle birlikte Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Volvo filosu kentiçi, şehirlerarası ve lüks seyahat otobüsü olmak üzere yaklaşık 800 araca ulaşacak.

Volvo B11R Euro 6 şasiler, Abu Dabi Taşımacılık İdaresi tarafından satın alınan ilk Euro 6 otobüsler olacak. Otobüsler, Castrosua Magnus E gövdesi ile 2019’un dördüncü çeyreği ile 2020’nin dördüncü çeyreği arasında teslim edilecek.

Araçların yanı sıra operatörlerle kontrat, kapsamlı bir bakım kontratını da içeriyor. Kontrat, işletmeciye üstün araç özellikleri ile düşük işletme maliyetlerini bir arada sunuyor. 

Volvo Otobüsleri Başkanı Håkan Agnevall, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Son siparişle birlikte Abu Dabi Taşımacılık İdaresi hem Volvo ürünlerine hem de takımımıza olan güçlü güvenini devam ettiriyor. Sürülebilirlik, konfor ve güvenlik alanlarında öne çıkan taşımacılık çözümümüz olan B11R Euro 6’yı tedarik edecek olmaktan dolayı çok gururluyuz.

Volvo B11R; sürüş özellikleri, konfor ve güvenlik alanlarındaki zorlu talepleri karşılamak için tasarlandı. Standart donanım arasında Volvo’nun elektronik kontrollü disk frenleri ve ESP (Elektronik Dengeleme Programı) gibi özellikler bulunuyor.

Yolcular, otobüslerin içinde ergonomik koltuklar, koltuklarda USB girişleri ve ısı geçirmez camlar gibi üst sınıf donanımlardan faydalanacak. Otobüsler, filo takip ve sürücü desteği için yüksek seviyede Akıllı Taşımacılık sistemleri (ITS) ile donatılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here