19.5 inç SAF INTRADRUM

0
1533
Renault Trucks

Kampana frenli SAF INTRADRUM dingil, artık 19.5 inçlik mega lastikli ticari taşıtlar için de mevcut. SAF-HOLLAND’ın etkinliği kanıtlanmış SAF INTRA süspansiyonunun 367×180 kampana frenle kombinasyonu, daha önce kullanılan SAF MODUL süspansiyona kıyasla dingil başına 70 kilo daha hafif.

Kampana frenli SAF INTRA dingil ve INTRADRUM teknolojisi, ekonomik ve güvenilir bir operasyon sağlıyor. Kampanalı fren, hassas şekilde uyarlanmış güçlü bileşenleri, güvenilir planlamaya sahip, kârlı, verimli ve neredeyse bakım gerektirmeyen başarılı bir sistem ile birleştiriyor.

SAF INTRADRUM, daha önce sadece 22.5 inçlik lastikler için 420×180’lik kampana freni ile kullanılabiliyordu. SAF-HOLLAND bir adım daha ileriye giderek artık SAF INTRA süspansiyonunu 19.5 inçlik mega lastikler için 367×180’lik kampana fren ile sunuyor. Önceden 19.5 inçlik mega lastikler, sadece hava süspansiyonlu SAF MODUL ile kombine edilebiliyordu. SAF INTRA ile yapılan bu yeni kombinasyon ise birçok avantaj sunuyor. SAF-HOLLAND Avrupa Ürün Müdürü Elmar Weber, “Dingil başına 70 kiloluk ağırlık tasarrufu sağlamak artık mümkün.” diyor. ET0 sistemine sahip yeni 19.5 inçlik kampanalı frende iki tekerlek bağlantısı bulunuyor. 275 mm çapındaki diş açıklığı dairesi üzerinde sekiz delikli veya 335 mm’lik diş açıklığı dairesinde on delikli dişli bağlantısı, güvenilir bir montaj işlemini garanti ediyor.

Optimum fren hareketi

SAF INTRADRUM dingilinde bulunan fren pabuçları, küresel bir başlık üzerine monte ediliyor. Parçaların bu özel şekilleri sayesinde her yöne hareket edilebiliyor ve balata ile fren pabucu arasındaki en uygun kuvvet dağılımı sağlanıyor. Ayrıca hassas olarak işlenmiş S-kamlar, optimum frenleme için fren pabuçlarının hareketini ve temas basıncını hassas bir şekilde kontrol ediyor. SAF fren pabuçları, bilgisayar modellemesi ile asimetrik olarak şekillendiriliyor ve sıkı bir üretim kontrolüne tabi tutuluyor. Fren pabuçları, sadece bir tornavida yardımı ile birkaç dakikada değiştirilebiliyor.

Uzun hizmet ömrü

Küresel rulman yatağı, daha uzun bir servis ömrü sağlamak için fren balataları üzerinde daha eşit bir yük sağlıyor. Balatalar yüksek sürtünme dengesi ile iyi derece korozyon ve çok daha az ses özelliklerine sahip.

Çelik pirinç yatakların kullanımı da fren performansı ve ses kirliliği açısından olumlu bir etki yaratıyor. Plastik yatakların aksine bu yataklar, daha sağlam bir üretim toleransı sağlıyor. Böylece neredeyse hiç oynamadan montaj mümkün oluyor ve daha az sarsıntı söz konusu oluyor.

Ayrıca SAF INTRADRUM, çok az parçası sayesinde hem yedek parça depolaması hem de düşük bakım ve onarım gerekliliği ile de avantaj sağlıyor.

Porya birimindeki boya kalınlığı, kampana frenli dingilin korozyon korumasını iyileştirmek için ikiye katlanıyor. Buna ek olarak, çinko kaplama ve katodik daldırmalı kaplama, kapak plakası için gelişmiş koruma sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz