15’inci Küresel Gönüllülük Ayı’nda UPS’den dünya çapında işgücü seferberliği

0
1307
Renault Trucks

UPS, beş kıtadaki çalışanlarının, şirketin 15’inci Küresel Gönüllülük Ayı’na katılacağını duyurdu. UPS, ekim ayı içerisinde çalışanlarının Kuzey Amerika, Avrupa, Latin Amerika, Asya Pasifik ve Hint alt kıtası, Ortadoğu ve Afrika’da gerçekleşecek 240 kamu hizmeti etkinliği için 335 bin gönüllü saat bağışı yapacağını öngörüyor. Küresel Gönüllülük Ayı kapsamında bağış yapılacak gönüllü saatler, UPS’in 2017 yılında 2,15 milyon gönüllü saate erişmesine yardımcı olacak.

UPS Vakfı Başkanı ve UPS Çeşitlilik ve Katılım Başkanı Eduardo Martinez konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “UPS gönüllüleri yaşadığımız, çalıştığımız ve faaliyet gösterdiğimiz topluluklar için fayda sağlama konusunda en büyük gücümüzdür. 15. Küresel Gönüllülük Ayını başlatırken, UPS ve UPS Vakfı olarak dünya çapında, çalışanları tutkularını takip etmeleri, ihtiyacı olanlara yardımcı olmaları ve tüm toplulukları yükseltecek olan BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinde ilerleme sağlamaları için harekete geçirme konusunda kararlıyız. Teksas, Florida, Meksika, Porto Riko ve Karayip Adaları’nda gönüllülerin gösterdiği çabaların, yıkıma uğramış topluluklar için ne kadar anlamlı bir fark yarattığına hepimiz şahit olduk. Çalışanlarımıza, dünyanın dört bir yanında yaptıkları katkılarından dolayı minnettarız.”

Bu 335 bin gönüllü saat, UPSnin 2020 yılı sonuna kadar gerçekleştirmeyi hedeflediği 20 milyon saatlik kamu hizmeti hedefine katkıda bulunuyor. UPS, bu hedefin yüzde 70’inden fazlasına ulaşmış bulunuyor. Impact 2030 üyeliği aracılığıyla UPS, Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ulaşma yönünde ilerlemeye yardımcı olmak amacıyla dünya çapında çalışanlarının gönüllü çalışmalarını teşvik etmeye devam ediyor.

UPS Vakfı, Küresel Gönüllülük Ayı da dâhil olmak üzere UPS‘nin küresel yurttaşlık programlarına liderlik ediyor. UPS Vakfı, dünyanın dört bir yanında her bölgeden çalışanları, çalışma saatlerini bu programlara bağışlamaya teşvik ediyor. Küresel Gönüllülük Ayı, ekim ayında gönüllülük ve kamu hizmetine olan duyarlılığı artırarak, UPS çalışanlarının büyük bir etki yaratmasını sağlayacak. Şu ana kadar UPS gönüllüleri son 15 yıl içerisinde sadece Küresel Gönüllülük Ayları boyunca yaklaşık 2 milyon çalışma saati bağışı yaptılar.

Her yıl Küresel Gönüllülük Ayı’nın sonunda UPS, ABD bölgesi, uluslararası bölge ve iş biriminden çalışanlarının gönüllülük yaptığı 14 kâr amacı gütmeyen kuruluşa 10 bin dolar bağışta bulunuyor.

UPS Türkiye Genel Müdürü Ufku Akaltan, “UPS Türkiye ailesi olarak içinde yaşadığımız toplumun ayrılmaz bir parçasıyız. Organizasyonumuz sayesinde dünyada ve ülkemizde pek çok insana ulaşıyoruz ve insanların, kurumların ihtiyacı olan noktaları tespit etme fırsatı yakalıyoruz. UPS Türkiye gönüllüleri her sene artan bir katılımla, sürdürülebilir bir toplum için sosyal sorumluluk faaliyetleri gerçekleştiriyorlar. Kültürümüzün temelinde bulunan gönüllülük faaliyetleri ile kayda değer bir fark yaratmak ve yaşadığımız topluma olan bağlılığımızı perçinlemeyi amaçlıyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz