UPS’den yeniden kullanılabilir ambalaj

0
1792
UPS Loop

UPS, dünyanın önder geridönüşüm şirketi Terra Cycle ve önde gelen tüketici ürünü şirketlerinin oluşturduğu birliğe katıldı. Ortaklığın amacı, tüketici ürünlerinin ambalajları için inovatif, yeniden kullanılabilir ve iade edilebilir bir sistem oluşturmak. Loop adlı sistem, tüketici pazarlarında tamamen kullanıma sunulma yönünde atılan bir ilk adım olarak, Paris ve New York’ta test edilecek.

Loop sistemi, tüketici ürünlerine yönelik tek kullanımlık ambalajları bertaraf etmek üzere ortaya çıktı. Tüketicilere isteğe uyarlanmış, markaya özel ve dayanıklı ambalajlı çeşitli ürünler sunulacak ve bu ürünler doğrudan müşteriye teslim edildikten sonra toplanacak, temizlenecek ve tekrardan doldurularak, yeniden teslim edilecek.

TerraCycle CEO’su Tom Szaky: “Loop yalnızca ambalaj israfını önlemekle kalmayacak, aynı zamanda ürün deneyimini de önemli ölçüde iyileştirecek ve alışverişi çok kolaylaştıracak.” dedi.

Loop ürünleri TerraCycle ve UPS tarafından tasarlanan bir sistem ile teslim edilecek ve toplanacak. Bu sistem, TerraCycle’ın lojistik önderi ve ambalaj uzmanı UPS ile uzun süreli ortaklığındaki en yeni gelişmeleri temsil ediyor.

UPS Satış Müdürü ve Çözüm Görevlisi Kate Gutmann şunları söyledi: “İnovasyon, UPS çatısı altında attığımız her adımda kilit öneme sahip ve Loop taşıma kabının ambalaj tasarımının yanı sıra Loop müşterileri için toplama ve teslimat hizmetlerinde TerraCycle şirketini desteklemekten büyük heyecan duyuyoruz. Çevresel sürdürülebilirlik alanında önder, döngüsel ekonomide öncü ve katalizör olarak UPS, Loop sistemini hayata geçirmek için sabırsızlanıyor.

Loop müşterileri, alaşımlar, cam ve mühendislik plastikleri gibi malzemelerden imal edilmiş dayanıklı, yeniden kullanılabilir veya tamamen geridönüştürülebilir ambalajlar alacaklar. Dış sevkiyat konteyneri bile tasarımdaki inovasyonun bir parçası olacak; modern bir sevkiyat kabı, tek kullanımlık kutulara olan ihtiyacı ortadan kaldıracak ve müşterilere atık miktarını azaltan şık bir çözüm sunacak.

UPS Ambalaj Tasarım ve Test Laboratuvarı tarafından Özel Olarak Üretildi ve Tasarlandı

UPS ve TerraCycle; sıvı, kuru ürün ve kişisel bakım ürünlerinin konulabileceği, iç kısmında koruyucu bölmeler olan ve yeniden kullanım için kolayca temizleme olanağı sunan bir dış ambalaj tasarlamak amacıyla işbirliği yaptı. UPS Ambalaj Tasarım ve Test Laboratuvarı, özel tasarım ve test ambalajının hem tüketiciler için çekici hem de tekrar kullanılabilecek kadar dayanıklı olmasına yardımcı oldu. UPS Laboratuvarı, ISTA ambalaj bütünlük testi prosedürlerini gerçekleştirmek üzere Uluslararası Güvenli Nakliyat Birliği (ISTA) sertifikasına sahip. Tasarım ve test sırasında, UPS aşağıdaki etkileri azaltmak üzere çözümler belirliyor:

  • Malzeme bozuklukları
  • Ürün kaçakları
  • Sınırlı kullanımdan sonra yıpranma işaretleri gösteren dış ambalaj tasarımı
  • Metal kapaklarının neden olduğu metal konteyner çizikleri

UPS tarafından TerraCycle şirketine sunulan öneriler arasında, ürün konteynerlekri için çok dişli kapama aparatları, ürün kaçak riskini azaltmak için farklı bir kapatma yaklaşımı ve Loop taşıma kabındaki ulaşım vb. taşıma işlemlerinde ürünleri daha iyi tutması için özel bölmeler yer alıyor.

Ek olarak, UPS Ambalaj Tasarım ve Test Laboratuvarı, dayanıklı ve yeniden kullanılabilir Loop taşıma kabının UPS’in en üst seviye otomasyona sahip, küresel dağıtım tesisi ağındaki yüksek hacimli sevkiyatlara nasıl dayanabileceği konusunda deneyim biriktirmek amacıyla sevkiyat testleri gerçekleştirdi. TerraCycle Tasarım Müdürü Tiffany Threadgould: “UPS, Loop taşıma kabının iç ve dış kısmının tasarımına, bizim kendi başımıza asla yapamayacağımız katkılarda bulundu. Ayrıca UPS test uzmanları da taşıma kabındaki birincil ürün ambalajı hakkında Loop tüketici ambalajı ürün ortaklarına geribildirimde bulunmamıza yardımcı oldu.

Paris ve New York’ta 2019’da yapılması planlanan pilot testler de, tüketici deneyim verileri sayesinde ek geribildirim sağlayarak sürecin mükemmelleştirilmesine katkı sunacak.

Onlarca yıllık ambalaj tasarım uzmanlığı

Illinos’te bulunan UPS Ambalaj Tasarım ve Test Laboratuvarı, çok çeşitli endüstrilerdeki UPS müşterilerine, daha iyi paketleme çözümleri uygulayarak ürünlerini optimize etmelerinde, korumalarında ve atıkları azaltmada yardımcı oluyor. UPS Laboratuvar ekibi beş adet ambalaj tasarım patentine sahip ayrıca gıda ve ilaç şirketleri için soğuk zincir ambalajı da dahil olmak üzere, geniş bir ihtiyaç yelpazesi için test uygulamaları ve uygulanabilir çözümler oluşturuyor.

UPS Ambalaj Tasarım ve Test Laboratuvarı’nın son derece özel donanımı, taşıma merkezlerindeki yüksek hızlı konveyörlerdeki ve ticari teslimat araçlarındaki “shake, rattle and roll” etkisini taklit ediyor. Dayanıklılığa ek olarak, laboratuvar mühendisleri ambalaj malzemeleri için stabil, verimli ve çevre dostu çözümler belirlemek için değerlendirmeler yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here